Dojemné video zobrazuje loučení ukrajinského otce s dcerou

Lidskou stránku válečné situace ukazuje srdceryvné video, které se jako lavina šíří napříč internetem. Video ukazuje aktuální situaci na Ukrajině, kde se tisíce lidí bojí o své životy a snaží se se svými rodinami dostat do bezpeční, mnohdy i za hranice státu. Jedná se především o ženy a děti, jelikož muži zůstávají, aby bránili svou vlast.

Otec s nimi jet nemůže

Na videu vidíme starostlivého otce s malou holčičkou v růžové bundě a jejich okamžik loučení. Holčička totiž se svou matkou nastupuje do autobusu, který by je měl odvézt do bezpečné zóny daleko od všech útoků. Otec se k nim přidat nemůže, a proto se se slzami v očích loučí se svými blízkými. Holčička samozřejmě plakala, jelikož už je dost stará na to, aby vytušila, že situace je opravdu vážná a že není jisté, zda svého otce ještě uvidí.

Otec nejprve holčičce nasadil bílou čepici, aby jí nebyla zima. Poté před ní poklekl a chytil ji za ruce. Snažil se jí přitom utěšit, že všechno bude dobré. Ani on ale nakonec neudržel slzy a dojetím, starostmi a steskem se rozplakal, zatímco se hlavou opřel o dceřinu ruku. Tento okamžik je plný emocí i pro všechny přihlížející.

Čtěte také: Výjimečný salát s kuřecím masem a zeleninou – ideální tip na lehkou večeři

Loučení do poslední chvíle

Nakonec otec obejme svou dceru i její matku, aby se rozloučili. Pak už ale musí obě nastoupit do připraveného autobusu, aby se dostaly do bezpečí. Když se usadí na sedadlech, otec ještě přitiskne dlaň na okno, zatímco jeho partnerka mu gesto oplatí. Je vidět, že holčička stále pláče. Video končí v okamžiku, kdy jim otec naposledy přes okno zamává na rozloučenou.

Cesta uprchlých žen a dětí nebude snadná ani krátká, většina uprchlíků cestuje několik dní, a přitom nemají ani jistotu, že pro své děti najdou klid a útočiště. Některé děti jsou podle výpovědí po cestování tak unavené, že se samy nedokáží vzbudit a dobrovolníci je z autobusů vynáší. Vše samozřejmě poznamenává také starost o otce, partnery nebo bratry, kteří na Ukrajině stále bojují.