Dojemný okamžik si užil šimpanz, který poprvé viděl nebe

Vanilla je 29letá šimpanzí samice, která od svého narození neviděla slunce, trávu ani nebe. Narodila se v nechvalně známé newyorské výzkumné laboratoři. Takový život musí být strašný pro každé zvíře. Tato šimpanzí samice se dostala ven až téměř ve 30 letech. Její reakce na ostatní kamarády stejného druhu a oblohu je velmi dojemná.

Život v laboratoři si nezaslouží žádné zvíře

Vanilla se narodila v roce 1995 v laboratoři, kde byla první dva roky svého života. Poté byla laboratoř uzavřena a ona se přesunula do Kalifornie, kde žila v útulku. Tam zůstala až do roku 2019, dokud se útulek neuzavřel kvůli požárům v dané oblasti. V roce 2020 se naštěstí dostala přes organizaci Save the Chimps na Floridu do krásné zoologické zahrady. A právě tam poprvé viděla nebe.

Vanilla žila po mnoho let v Kalifornii s dalšími zvířaty v malé kleci s drátěným plotem. Neviděla odsud nebe a nebyla zde tráva. Po uzavření útulku se ovšem dostala na místo, které je domovem více než 200 šimpanzů, je zde nebe, tráva, stromy i voda. Jednoduše podmínky, které tato zvířata potřebují ke svému životu.

Čtěte také: Muž téměř dostal mrtvici, když si z obchodu přinesl brokolici

Dojemná reakce na nebe

Vanilla se dostala do společenství, kde je dalších 18 šimpanzů a má velmi dobrý vztah s místním alfa samcem Dwightem. Když se do své nové tlupy dostala poprvé, byla naprosto hypnotizovaná pohledem na nebe, ostatní šimpanze i přírodu kolem. Její reakce zaznamenalo video, které již vidělo téměř 240 tisíc lidí.

Pohled na to, jak samice poprvé prozkoumává svůj nový domov, seznamuje se s ostatními a zírá na nebe, je neuvěřitelně dojemný. Jakmile se Vanilla dostala z klece, Dwight ji okamžitě přivítal objetím. Nyní si užívá svůj nový život v prostředí, které je pro ni mnohem lepší než laboratoř a klece. Do volné přírody se sice nikdy nepodívá, ale tento život je pro ni požehnáním po téměř 30 letech v nehostinném prostředí bez přírody, slunce a nebe.

Zdroj: twice.hu