Dojemný příběh celoživotní lásky, která překonala i Alzheimerovu nemoc

Milostný příběh Jamese a Lauretty Burkeové by mohl být předlohou pro román z červené knihovny. James sloužil u 8. leteckého sboru armády a uskutečnil 35 úspěšných misí jako střelec na bombardéru B-17. Když se v roce 1945 vrátil domů do Illinois, soused ho představil své kamarádce Laurett. Šlo o lásku na první pohled: James hned věděl, že si ji vezme. Laurett chtěla nejprve odpromovat a až poté řešit společný život. V úterý získala vysněný diplom a hned v sobotu se vzali. Až do samého konce se navzájem podporovali, důvěřovali si a udělali by pro sebe cokoliv. Hádali se jen zřídka.

Staří s sebou přineslo problémy se zdravím, stále ale měli jeden druhého
Manželé prožili krásný život v kruhu své rodiny:

  • měli 23 vnoučat,
  • 5 pravnoučat,
  • prožili spolu 64 let.

V pozdějším věku však Laurett začala bojovat s Alzheimerovou chorobou. Snažila se ze všech sil zabránit tomu, aby jí nemoc vzala nejkrásnější vzpomínky, ale postupem času se s touto skutečností musela vyrovnat. Někdy zapomněla, že James je její manžel, jindy si dokázala vzpomenout na každý detail jejich svatebního dne. Pak ale přišla další nečekaná rána…

Čtěte také: Dejte si pozor, následující tři měsíce mohou být ve vašem životě velmi důležité

I přes zhoubnou nemoc si dokázala vybavit nejkrásnější okamžik společného života

James bohužel zemřel 13. listopadu 2012 ve věku 87 let. Podstoupil operaci srdečního simulátoru a Laurett byl celou dobu s ním. Jejich vnučka pořídila v nemocnici jejich poslední společnou fotku, na které se na sebe dívají a povídají si. Pohřeb navštívila spousta přátel a příbuzných. Když se promítala poslední společná fotografie zamilovaného páru, vnoučata a pravnoučata neskrývala slzy. Laurett nejprve působila zmateně a dezorientovaně, náhle však otevřela kabelku a hledala něco v peněžence. Nakonec vytáhla svatební fotografii, na které s úsměvem pózuje se svým manželem Jamesem. Nemoc ji nezbavila všech vzpomínek: i v nejhorším okamžiku svého života se snažila uctít památku svého milovaného muže.