Dojemný příběh malého štěněte. Dívky ho našly ležet bez pomoci, v chladném počasí venku. Jeho osud jim nebyl lhostejný a ihned pro něho zavolali pomoc. Podařilo se nakonec ho zachránit? -
Menu

Dojemný příběh malého štěněte. Dívky ho našly ležet bez pomoci, v chladném počasí venku. Jeho osud jim nebyl lhostejný a ihned pro něho zavolali pomoc. Podařilo se nakonec ho zachránit?

Psi obecně celosvětově patří mezi velmi oblíbené domácí mazlíčky, nejinak je tomu i v České republice. Statistiky uvádějí, že přibližně ve čtyřech a půl milionech českých domácností žije přes dva miliony těchto čtyřnohých mazlíčků. V přepočtu na jednoho obyvatele je to suverénně nejvíce v celé Evropě.

Lidé se často chovají bezcitně

Oblíbenými společníky jsou psi ale i v dalších zemích Evropy či v Americe. Bohužel se občas najdou lidé, kteří si psa či psy pořídí, ale po určité době se jich rozhodnou z nejrůznějších důvodů zbavit. To je i smutný začátek příběhu, který vám dnes přinášíme. Příběh se stal v kanadské Albertě a jeho hlavní hrdinkou je štěňátko jménem Nutmeg.

Osudná srážka

Nutmeg je kříženec německého ovčáka a její start do života nebyl příliš šťastný. Její původní majitelé se rozhodli, že si ji nechtějí nechat, a tak ji krátce po narození, místo toho, aby ji zavezli do útulku, nechali samotnou na ulici. Tam ji ale bohužel po nějaké době srazilo auto a Nutmeg byla velmi vážně zraněná, měla zlomenou pánev, a nemohla se proto vůbec hýbat. Bylo to v zimě a nebohá Nutmeg ležela v bolestech ve sněhu několik dlouhých hodin, než si jí naštěstí všimly dvě mladé dívky, které šly náhodou kolem. Nutmeg byla nejen zraněná, ale samozřejmě i téměř promrzlá a také velmi vyděšená.

Záchrana přišla naštěstí včas

Dívky hned zavolaly pomoc, a tak během chvíle přijeli pracovníci místního útulku i s veterinářem. Ten Nutmeg zběžně prohlédl a hned ji odvezl do své ordinace, kde se podrobila dalším vyšetřením a operaci. V současné době se Nutmeg stále ještě léčí se svým zraněním, ale jinak je velmi veselá a přítulná. Během několika málo týdnů by už ale její zdravotní stav měl být natolik uspokojivý, že bude nabídnuta k adopci. Snad najde u svých nových majitelů konečně pravý láskyplný domov, a bude tak moci zapomenout na vše špatné, co ji potkalo.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…