Dokážete přijít na to, jak je možné, že tento most nespadne? Potrapte trošku Vaše mozkové buňky!

Tak a máme tu pro Vás další hádanku! Ne vždy jsou jednoduché a někdy nás dokáží pěkně potrápit, je to ale zábava. Pojďme se nyní společně podívat na tu dnešní. Jde o zcela jednoduchou logickou úlohu. Nebo ne?

V jedné zemi se nachází až 10 kilometrů dlouhý most. Most je navržen tak, že jeho nosnost je přesně 20 tun. Znamená to, že 20 tun ještě udrží, ale když je na něm váha byť jen o 1 gram větší, tak se most zhroutí. Na most vjede obrovský kamion s přívěsem, který při vstupu na něj váží přesně 20 tun. Uprostřed mostu na kamionu přistane vrabec. Most ale vydrží a nespadne a kamion projede bezpečně přes most. Jak je možné, že se most nezhroutil?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Správné řešení!

Při vjezdu na most měl kamion přesně 20 tun a kdyby si tehdy na něj sedl vrabec, tak most spadne. Avšak uprostřed mostu už kamion ujel 5 kilometrů a tím jak ujel tuto vzdálenost, tak spaloval palivo, v důsledku čehož se odlehčil. Když si pak na kamion sedl vrabec, měl již méně než 20 tun a i když se přičetla pár gramová hmotnost vrabce, tak v součtu to bylo stále méně než 20 tun. To je důvod, proč se most nezhroutil!

Jednoduché, že? Nuž, v jednoduchusti je krása!

Čtěte také: Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!