Dokážete zodpovědět tyto 2 otázky? Dle odborníků na tyto otázky dokáže odpovědět jen schizofrenik, nebo génius! -
Menu

Dokážete zodpovědět tyto 2 otázky? Dle odborníků na tyto otázky dokáže odpovědět jen schizofrenik, nebo génius!

Věděli jste, že odlišit schizofrenika od obyčejných lidí je poměrně náročné? Aby to bylo vůbec možné, psychologové vymysleli celou řadu různých testů, které by měly pomoc tuto nemoc jednoduše odhalit.

Jeden z takových testů si dnes vyzkoušíme. Test se skládá ze dvou na pohled jednoduchých otázek, které ale skrývají malý háček. Dle vědeckých studií a řady odborníků na tyto otázky dokáží odpovědět jen dva typy lidí:

  • schizofrenici,
  • géniové.

Chcete si to také zkusit? Pečlivě se podívejte na obrázek níže a poté zodpovězte otázku. Myslete na to, že je potřeba odpovědět podle toho, co skutečně vidíte, nikoliv podle toho, co by mělo být správně.

Je maska na obrázku níže vypouklá z jedné, nebo z obou stran?

Točí se maska stále jen na jednu stranu?

Chcete znát správné odpovědi?

  1. Maska je vypouklá pouze z jedné strany.
  2. Maska se otáčí pouze na jednu stranu – doprava.

Tak jak jste odpověděli? Byly obě Vaše odpovědi špatně? Pokud ano, nemusíte se vůbec cítit špatně! Ba naopak jste absolutně zdravá osoba! Pokud jste však na obě otázky odpověděli správně a to velmi rychle, bez zaváhání, měli byste pro jistotu vyhledat psychologa…

Jde o to, že mozek zdravého člověka je charakteristický vlastností zvanou „sebeklam“. To jednoduše znamená, že mozek má tendenci „opravovat“ informace tak, aby dávaly smysl. Díky této vlastnosti zpravidla vznikají optické iluze.

Proč tedy na výše dvě uvedené otázky dokáže odpovědět správně jen schizofrenik, nebo génius? Schizofrenik má mozek fungující trochu jinak. Takový člověk jednoduše vidí vše, ať už mu to dává, či nedává smysl. Jeho mozek vidí věci reálně tak, jak jsou, bez jakýchkoli uprav a klamů. Proto jsou schizofrenici jedněmi z těch, kdo tento test zvládne bez problémů.

Doufáte, že jste génius, ale ne schizofrenik? Géniové mají ještě jednu schopnost navíc… Dokáží totiž oproti schizofrenikům klam oproti realitě rozpoznat, neboť dokáží přepínat mezi dvěma typy myšlení. Géniové dokáží optické klamy rychle prohlédnout, a pokud chtějí, dokáží iluzi přestat vnímat.

Dozvěděli jste se o sobě něco nového? Pokud ano, nezapomeňte sdílet tento článek se svými přáteli a rodinou :-)!

Líbil se vám článek?

Tisk
ZÁBAVA

Neuvěříte, co předvedla teprve pětiletá holčička, když vstoupila na pódium.…

V posledních letech se oblíbenými televizními i internetovými pořady stávají nejrůznější talentové soutěže. Téměř každá země má svou vlastní verzi talentových…
ZAJÍMAVOSTI

Otec a jeho dcera nalepili mince na podlahu. To, co…

Když uvidíte začátky projektu, určitě se pomyslíte „je hezké, že otec tráví čas se svou dcerou, ale mohli si najít…
ZÁBAVA

Ležela na podlaze a její partner ji následně zvedl. Když…

Tanec je velmi populární aktivitou. Jak pro toho, kdo rád tančí, tak i pro toho, kdo je jenom divákem, Po…
ZÁBAVA

Balerína poklekla na všechny čtyři, po 20 sekundách udělala neuvěřitelný…

Tanec vždy patřil mezi oblíbené formy zábavy a je tomu tak i dnes, kdy k tomu přispívají i různé taneční a…
ZÁBAVA

Pár stojí na parketu naprosto klidně. Ale když vstoupí vpřed?…

Toto taneční vystoupení, které uvidíte, je opravdu jedinečné. Neuvěříte vlastním očím, co tento taneční pár dokáže. Pusťte si video, které…
ZÁBAVA

Nebudete věřit tomu, co předvedli ženich, nevěsta a družičky na…

Svatba patří mezi silné a nezapomenutelné okamžiky v našem životě. Poslední dobou není důležitý jen vlastní obřad, ale také to, co…