Doktor se nakazil koronavirem, ale lidem pomáhá i nadále. Stále sleduje svůj zdravotní stav a o každé změně hned informuje na sociálních sítích. Lidé ho za to oceňují a chválí

Koronavirus je v současné době hrozbou číslo jedna. A už to není jenom Čína, jelikož se riziko nákazy přesouvá do Evropy. A to do většiny zemí. Jednou z takových je také Španělsko, kde došlo k tomu, že se nakazil lékař na pohotovosti, Dr. Yale Tung Chen. K nákaze došlo během výkonu jeho povolání, přímo v nemocnici Universitario La Paz v Madridu ve Španělsku.

Testy to potvrdily

Lékař se necítil dobře a začal tušit, i podle příznaků, že by mohl mít koronavirus. A tak se nechal otestovat a výsledek byl pozitivní. Tu chvíli bylo nutné přijmout nemalá bezpečnostní opatření. Tím ale příběh tohoto lékaře nekončí, ale naopak začíná.

Stále pomáhá lidem

Dr. Yale Tung Chen totiž stále pomáhá lidem. Samozřejmě ne tak, že nadále ordinuje, jelikož to mu karanténa zakazuje. On na sociální síti pravidelně zveřejňuje to, jak u něho nemoc postupuje. To pomáhá jak vědcům, kteří ji zkoumají, tak běžným lidem aby věděli, co je čeká, nebo aby zjistili, zda náhodou koronavirus také nemají. A co zatím napsal?

Čtěte také: Požádá otcovu tříletou dceru, aby zpívala do kamery. Po zhlédnutí vám spadne čelist

Den 1

Charakteristický je hlavně bolestí v krku, objevuje se také bolest hlavy. Mám kašel, ale příliš se nedusím.

Den 2

Bolest v krku lehce ustoupila. Stejně tak se mírní také bolesti hlavy, ale i kašel. Dušnost se neobjevuje, ale objevuje se menší bolest na hrudi. Také se objevil malý bilaterální pleurální výpotek.

Bude pokračovat

Ve svém psaní a mapování zdravotního stavu bude i nadále pokračovat. Nedělá to však proto, aby se dočkal soucitu nebo pochvaly. Jeho kroky mají být prospěšné a vzdělávací. Díky tomu, že bude monitorovat průběh nemoci a zveřejňovat ho, může pomoci mnoha lidem. A když nemůže ordinovat, tak jim může pomoci alespoň těchto způsobem. Jeho jednání ocenili jak kolegové lékaři z celého světa, tak ho ocenila i široká veřejnost. Možná i díky němu se může podařit podchytit nemoc včas a také ji dokonale vymýtit.