Babička mi poradila návod na tento domácí bělící přípravek, se kterým bude vaše prádlo andělsky bílé

Ušmudlané ponožky nebo bílé košile a trička, ze kterých se vytratila jejich původní bělost – to je bohužel moje každodenní můra. Bílé oblečení je ošemetné na nošení, vypadá ale elegantně a je univerzální, takže se dá nosit prakticky kamkoli. Ne ale v případě, kdy je zašedlé a působí tak nějak ušmudlaně. Teď už ale znám tip na domácí bělící přípravek, se kterým každému bílému oblečení opět navrátím jeho andělskou bělost. 

Recept na domácí bělící přípravek si určitě někam zapište i vy, protože jsem přesvědčena, že se bude hodit v každé domácnosti. Každý z nás má doba ponožky, které byly bílé, košili, která jako nová vypadala tak krásně nebo bílé tričko, které si zamiloval. Proč tedy svému oblečení opět nevrátit jasné, krásné a živé bílé barvy?

Tipy na domácí bělící přípravek

Mám pro vás hned dva tipy na bělící domácí přípravek, takže nechám jen na vás, který z nich se rozhodnete vyzkoušet. Já zkusila oba a krásně se mi osvědčily, takže za ně dám klidně ruku do ohně!

Čtěte také: Pes bez domova neměl šanci, ale lidé z útulku ho vzali domů a udělali s ním zázrak. Tohle je jeho proměna

Tip první: prací prášek a manganistan

Smíchejte 200 g pracího prášku s 10 litry horké vody a několika krystaly manganistanu draselného. Dobře promíchejte, vznikne vám lehce růžová směs, do které následně namočte oblečení, které chcete vybělit. Oblečení nechte v roztoku do té chvíle, než voda vystydne, poté vyždímejte a vyperte tak, jak jste zvyklí.

Tip druhý: kyselina boritá a voda

Tentokrát smíchejte 10 litrů vody s 20 g kyseliny borité. Zamíchejte, aby se kyselina ve vodě rozpustila a ve vzniklém roztoku nechte 2 hodiny namočené prádlo. Po uplynutí doby prádlo vyždímejte a opět vyperte tak, jak jste běžně zvyklí.

Domácí bělící přípravek používám zejména na ponožky, u kterých se mi často stávalo, že i po vyprání nebyly dokonale bílé. Vyzkoušela jsem jej ale i na trička a košile a funguje skvěle. Věřím, že i vaše prádlo bude díky těmto tipům na bělení už pokaždé krásně bílé.