David Hampl
26 října, 2019

Když se mluví o zdraví, tak většina lidí vyrazí do lékárny, kde si nakoupí, co potřebují. Ale to není úplně nejlepší volba. V první řadě proto, že léky jsou celkem drahé. Dále také proto, že jsou mnohdy plné chemie. Zapomínat nelze ani na to, že ne vždy účinkují tak, jak si přejeme. Proto je lepší přesedlat na domácí léčbu. Co v ní pomůže? Úplně obyčejný česnek.

Dokáže toho více než dost

Kilo česneku stojí kolem stokoruny. Je až s podivem, kolik toho tak levný produkt reálně dokáže. Pokud vás to zajímá, tak musíme zašít tím, že má v první řadě velmi dobré antibakteriální účinky, díky čemuž ho lze vnímat jako přírodní antibiotiku. Díky tomu může snadno mírnit i různé záněty. Také nelze zapomínat i na očistnou funkci, která se týká cév. Z nich budou eliminovány nežádoucí látky a usazeniny, což následně vede k bezproblémovému průtoku krve.

Bojujte s křečovými žilami tímto receptem

Pokud vás trápí křečové žíly a nechcete utrácet za často drahé léky které moc neúčinkují, použijte místo nich česnek. Domácí lék si přitom připravíte poměrně snadno. Co na něho budete potřebovat?

  • 1 stroužek česneku
  • ½ hrnečku pomerančové šťávy
  • 1 lžíce olivového oleje

Postup přípravy je velmi jednoduchý

Příprava tohoto domácího česnekového zázraku je velice jednoduchá. Jediné, co je potřeba udělat, je smíchání jednotlivých ingrediencí dohromady. Následně je dejte do uzavíratelné sklenice a nechte při pokojové teplotě 12 hodin odpočívat. Až potom je lék připravený k užívání. To proto, že až po této době se jednotlivé ingredience uvolní a také spojí.

Aplikace je snadná

Pokud si myslíte, že tento česnekový lék pijete, jste na omylu. I když je pravdou, že když ho vypijete, nic se nestane. Tedy až na to, že posílíte svou imunitu a vyplavíte z těla toxiny. Vy však chcete bojovat proti křečovým žilám. Proto do vzniklého roztoku namočte kapesník a ten přiložte na místo, kde se křečové žíly objevují. Obvažte obvazem a nechte působit 15–30 minut.

Tento postup opakujte nejlépe několikrát do týdne, a to všude tam, kde vás trápí jak křečové žíly, tak i tam, kde vás například trápí také různé popraskané žilky. Samozřejmě je možní připravit si tento lék i do zásoby a použít ho kdykoliv bude potřeba.

Sdílejte článek