Domácí čisticí směs, kterou vydezinfikovala i uklidila celý domov. Je desetkrát silnější než vše, co přinesla z obchodu

Kuchyně je místo, kde pravidelně trávíte velké množství času při přípravě nejlahodnějších pokrmů a delikates? Naděláte při tom vždy hodně nepořádku, který pak následně nějakou dobu uklízíte? Pokud ano, pak děláte dobře, protože čistá kuchyně je předpokladem čisté domácnosti. Kdo by také chtěl jíst jídlo připravené ve špinavé kuchyni že? Teď ovšem nastává otázka samotného čištění. Čím kuchyni čistíte a zbavujete nečistot? Jsou to chemické čistící prostředky nebo dáváte raději přednost přírodním čistidlům? V případě používání chemických čistidel plných nebezpečných látek vám doporučujeme přejít na přírodní verzi. Uvidíte, že fungují stejně, a navíc u toho ušetříte peníze i čas. Připravili jsme si pro vás několik rad a tipů.

Jedlou sodou proti špíně

Věděli jste například, že jedlá soda má spoustu látek, které dokáží zázračné věci? Dokáží dokonale čistit a likvidovat nečistoty, usazeniny a další nepříjemné látky. Jedlá soda je univerzálním prostředkem na spoustu problémů.

V případě očisty kuchyně stačí nasypat jedlou sodu na ušpiněná místa (pracovní deska, dřez, varná konvice) a za chvíli budou zářit čistotou. Stejně tak ji můžete smíchat s citronovou šťávou, dát ji do rozprašovače a nastříkat ušpiněná místa. Pak jen setřít jemným hadříkem a máte hotovo. Nasypte jedlou sodu do odtoku na odpad, a krásně se vám vyčistí. Nechte ji tam působit, poté propláchněte proudem horké vody a je po zápachu.

Octem proti odpadu

Jedlá soda není jediná, která dokáže perfektně vyčistit nečistoty v kuchyni. Stejně tak dobře to zvládne i klasický ocet, který má navíc výhodu v dezinfekčních účincích. Když ho naředíte vodou a přidáte k němu jedlou sodu, vznikne vám univerzální čistidlo, které jen tak něco nepřekoná. Zbaví vás bakterií, nečistot a vodního kamene.

Citronem na vodní kámen

Dalším jednoduchým způsobem čištění je horká voda, která dokonale zničí všechny bakterie a pomůže uvolnit ucpaný odpad v odtoku. Můžete také vyzkoušet citronovou šťávu. Rovněž dokáže eliminovat bakterie, vodní kámen a zbavit kuchyni zápachu. V kombinaci s jedlou sodou se jedná o opravdu silný čistič. Vyzkoušejte a přesvědčte se sami.