Domácí hořčice. Jakmile se ji naučíte podle tohoto receptu, v obchodě si již už určitě nekoupíte!

Hořčice. Královna pochutin. Přidává se k masu, do omáček či do dresinků. V neposlední řadě byla neodmyslitelnou součástí večeří francouzských králů. Recept na tuto úžasnou domácí hořčici Vás zaručeně dostane. Už nikdy si hořčici nevezmete z regálu v potravinách.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Čtěte také: Shromáždil spoustu plastových lahví a vyrobil neuvěřitelně nádherný a praktický kus nábytku!

Hořčice je jednou z nejpopulárnějších přísad na vaření. V profesionální gastronomii je bez debaty nejoblíbenější ve Francii, kde ji používají k výrobě omáček. Nezůstala však pouze v zemi galského kohouta, ale posunula se dál. V Nizozemsku ji milují v zálivkách a těch věru nemají málo. Německy mluvící země ji rádi používají při přípravě masa a uzenin. U nás je to podobně – hořčici konzumujeme převážně s masnými výrobky. V Asii ji sice nepoužívají ve velkém, ale rádi ji přidávají do typických čínských omáček s kari. Dost však o využití. Nyní si společně připravíme nejdokonalejší domácí hořčici.

Co budete potřebovat

  • 200 g hořčičných zrníček (pokud máte, mohou být půl na půl tmavé a světlé)
  • 100 ml vody
  • 100 ml ovocného octa (může být i jablečný)
  • 2PL cukru
  • sůl dle chuti

Jak na to?

Hořčičná zrníčka si opláchneme a necháme přes noc ve směsi vody a ovocného octa.

Vodu s octem nevylévejte, naopak druhý den dáme vše spolu vařit. Do směsi přidejte sůl podle chuti. Když Vám voda se zrníčky začné vřít, ztište plyn a nechte pomalu přejít varem ještě 1-2 minuty.

Náš tip: Chuť hořčice v průběhu vaření ochutnávejte. Někdo má rád kyselejší, někdo zase sladší. Podle své chuti si do hořčice přidávejte ovocný ocet, cukr nebo sůl.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Po převaření hořčici vylijte do mixéru a mixujte dokud směs nedostane správnou hořčičnou konzistenci.

Přichystejte si čisté uzavíratelné sklenice a mírně vychlazenou hořčici rozdělte do sklenic. Potom odložte do lednice a nechte odstát přibližně 2 dny. Pak ji můžete konzumovat, či přidávat do vařených jídel. Neohrnete nad ní nos ani při přípravě jednoduchých a lehkých zeleninových salátů.

Dobrou chuť!