Domácí limonády na 5 způsobů: Jsou osvěžující a díky ovoci a bylinkám chutnají opravdu skvěle!

Dodržování pitného režimu je někdy pekelně těžké. Kdo by už jen pil čistou vodu? Minerálky jsou téměř totéž, voda s citronem je příliš kyselá a slazené nápoje zas nejsou dobré na linii.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Přestaňte se vymlouvat a spojte příjemné s užitečným. Těchto 5 letních limonád Vám zabezpečí dostatek vody na celý den, dodá vitamíny z ovoce, které byste za normálních okolností nesnědli a ještě k tomu i potěší Vaše oči.

Jahody, kiwi a máta

Sezóna jahod je tady, tak proč ji nevyužít. Zkusili jste už někdy nakrájet jahody do vody a nechat je tam louhovat alespoň půlhodinku? Když to zkusíte, neuvěříte, že toto je jen voda. Nakrájejte si pár jahod na menší kousky, vhoďte je spolu s kolečky kiwi do studené vody, přidejte pár kostek ledu a nakonec několik lístků máty. Této osvěžující bomby se nebudete umět nabažit.

Ananas a máta

Jelikož máta je v kurzu a navíc je extrémně zdravá, v létě ji využívejme co nejvíce. Tato ochucená voda Vás dostane do kolen. Odtrhněte si několik lístků máty, dejte je na dno sklenice, zalijte trochou vody a ponorným mixérem posekejte. K mátě přidejte na drobno nakrájený ananas a opět posekejte ponorným mixérem. Zasypte vše ledem a zalijte vodou. Počkejte dokud se trochu nepustí chutě a vůně, a pijte do sytosti.

Voňavý meloun

Bylinkový meloun jste ještě určitě nejedli. A ani nevíte o kolik jste se okrádali. Kombinace červeného melounu s aromatickým rozmarýnem je pohlazení duše a chuťových pohárků zároveň. Několik kostek červeného melounu v nádobě pomixujte ručním mixérem, přidejte rozmarýnové větvičky, zasypte ledem a zalijte vodou.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Citrusy, citrusy

Pokud spojíte nejznámější citrusy, nemůže Vám vzniknout nic lepšího, než toto. Nakrájejte si na drobno jeden pomeranč, jeden citron a jednu limetku. Kdo má rád, může přidat i polovinu hořkého grapefruitu. Potom si vymačkejte šťávu z poloviny pomeranče a poloviny limetky. Přidejte trochu pár mátových lístků a zalijte vodou. Nejlepší a nejjednodušší limonáda je na světě.

Maliny a limetka

Kombinací každého horkého léta je bezpochyby romantická malina s exotickou limetkou. Pokud tyto dvě chutě spojíte, pak jste zjistili, jak chutná ráj. Dvě hrsti čerstvých malin zalijte šťávou z jedné limetky a druhou limetku pokrájejte na kolečka nebo na čtvrtiny. Zasypte trochou ledu a zalijte vodou a nechte, ať se dokonalá chuť uvolní a napadne Vaše smysly.

Užívejte si léto a nezapomínejte na pitný režim. Zejména na takový, který pěkně vypadá a ještě lépe chutná!