Domácí metody k odstranění mozolů, takže si už nikdy nebudete muset dělat starosti: Přírodní babské rady zaženou i lékaře

Ztvrdlá kůže na chodidlech není nic příjemného. Potýká se s ní každý z nás. A to především v letních měsících, kdy nosíme otevřenou obuv. Ztvrdlá kůže v letních botách nebude nikdy vypadat hezky. Někdy dokonce může způsobovat bolest. Připravili jsme pro vás několik triků, díky kterým se jí jednoduše zbavíte z pohodlí domova.

Jak odstranit ztvrdlou kůži snadno a rychle

První způsob pravděpodobně znáte z pedikúry. Namočte chodidlo do nádoby s horkou vodu. Můžete přidat epsomskou sůl. Nechte ho uvnitř alespoň deset minut. Vezměte pemzu a jemně odstraňte odumřelou kůži. Nohy si poté umyjte čistou vodou a otřete do sucha. Chodila ošetřete hydratačním krémem. Na noc si nandejte ponožky. Krém se tak lépe vstřebá a vaše chodidla budou krásně hladká.

Další způsob je olejová masáž. Kůže je zatvrdlá proto, že už je vlastně mrtvá. Na místech, kde se kůže hodně napíná, rychleji odumírá. Pokud si budete chodidla pravidelně masírovat olejem, podpoříte tak krevní oběh. Vaše chodidla díky tomu zůstanou hydratovaná. Používejte přírodní oleje, které jsou bohaté na vitamíny. Například:

Čtěte také: Tato trojčata byla očkována. Všem byl následně diagnostikován autismus. Jak to spolu souvisí a proč farmaceutický průmysl neustále lže a zatajuje důležité informace?

  • mandlový
  • kokosový
  • olivový

Využijte to, co máte doma

Také máte za oknem květináč s aloe verou? Využijte ji! Je totiž na ztvrdlou kůži ideální. Mimo to pomáhá i na spáleniny. Ošetřuje a hydratuje. Pokud nemáte rostlinku, v lékárně můžete zakoupit aloe vera gel. Vymačkejte tekutinu ze stvolu. Můžete přidat nadrobno nasekanou rostlinu. Naneste na paty a nechte zaschnout. Poté chodidla omyjte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát denně po dobu jednoho týdne.

Dalším pomocníkem proti zatvrdlé kůži je med. Kůži krásně vyživí a má antibakteriální účinky. Díky medu se lehce zbavíte svědění a podrážděné pokožky. Vmasírujte trošku do chodidel a nechte působit půl hodiny. Omyjte vlažnou vodou. Postup opakujte dvakrát až třikrát denně.

Máte doma aspirin a citron? Kyseliny, které se v nich nachází, pomáhají odstranit mrtvé buňky. Ponořte chodidla na 15 minut do teplé vody. Můžete přidat dvě lžičky epsomské soli. Poté nohy osušte. Rozdrťte deset aspirinů na prášek a přidejte dvě až tři lžičky citrónu. Pastu naneste na nohy a zabalte do celofánu. Nechte působit dvě hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou. Naneste hydratační krém. Můžete opakovat více dní po sobě. Ne víckrát než jednou za den.