Domů RECEPTY Domácí mini-máslové rohlíčky: Připravíte si vláčné těsto, vyválíte, naplníte a upečete. Oblíbené...

Domácí mini-máslové rohlíčky: Připravíte si vláčné těsto, vyválíte, naplníte a upečete. Oblíbené pečivo, které bude křupat po celičký den!

Mysleli jste si, že croissanty jsou jen výsadou Francouzů, či pekáren? V žádném případě! Fantastické domácí máslové croissanty si můžete připravit i Vy a to už za pár minut. Oblíbené pečivo je velmi jednoduché a chroupat ho můžete jak na snídani, tak kdykoliv během dne.

Co budete potřebovat?

  • 500 g hladké mouky
  • 2 žloutky
  • 50 g moučkového cukru
  • 1 kostku kvasnic
  • 3-3,5 dcl mléka
  • 200 g másla

Jak na to?

Jako první si rozdrobte kostku kvasnic v troše teplého mléka a přidejte špetku krystalového cukru.

Všechny ostatní přísady smíchejte a na závěr přidejte kvásek.

Prohněťte dobře vypracované těsto a nechte ho pod pokličkou vykynout.

Když je těsto nakynuté, na pomoučeném vále ho dobře vyválejte. Hrubé by mělo zůstat přibližně 1 cm, může být i maličko tenčí. Těsto natřete rozpuštěným máslem a rozdělte na 6 stejných částí. Z těch opět udělejte bochníky. Takto projde máslo až do těsta a upečené croissanty budou úžasně vláčné a budou chutnat po másle.

Každý bochník opět rozválejte na pomoučeném vále na tloušťku přibližně 1 cm. Každý z rozválených bochníků rozdělte na dalších cca 8 částí, ideálně trojúhelníčků (s nimi se nejlépe manipuluje). Trojúhelníčky obtáčajte kolem sebe a na koncích je jemně přitlačte, aby se v troubě nerozpadaly.

Vzniknou Vám mini zatočené rohlíčky. Ty uložte na vymazaný plech a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů. Pečte zhruba 10-15 minut, ale těsto sledujte, každá trouba peče jinak. Znakem, že croissanty jsou hotové, je zlatavá kůrka. Po vyjmutí z trouby poprašte moučkovým cukrem a podávejte s džemem nebo nutellou.

Z jedné takové dávky Vám vyjde přibližně 60 mini croissantů.

Přejeme dobrou chuť!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články