Domácí odpuzovač klíšťat 10x silnější než repelent: Stačí udělat TOHLE a vám, dětem i pejskovi se vyhnou obloukem – zmizí i ze zahrady

Blíží se léto, které je v přírodě plné klíšťat. Klíšťata můžete ovšem chytit i nyní, protože jsou opět velmi rozšířená. Tito nebezpeční a nepříjemní hmyzí vetřeli umí mnohdy napáchat hodně škody, a proto je dobré se na ně připravit. Mnohem lepší ale je zajistit, aby na vás vůbec nelezly. To samozřejmě není vůbec snadné, i přesto, že existuje celá řada metod, postupů a přípravků. Ne všechny vždy fungují, a proto jsme si pro vás připravili něco opravdu účinného. Klíšťata se tak vyhnou vám, ale také vašemu pejskovi, který na ně trpí nejvíce.

Osvědčené metody

Metod a postupů existuje opravdu velké množství a každý má své osvědčené postupy. Z toho důvodu je dobré uvést lidmi nejčastěji užívané metody a postupy na ochranu před klíšťaty. Vřele vám doporučujeme, abyste některé z nich vyzkoušeli. Můžete se tak vyhnout zdravotním i estetickým nepříjemnostem. Klíště totiž umí zanechat ošklivý červený flek, který mnohdy nemusí vypadat vůbec dobře.

Alpa a fenykl

Vyzkoušejte zázračnou směs z levandule, skořice a rozmarýnu. Když tuto směs necháte vyluhovat v Alpě, a pak se jí potřete, klíšťata se vám budou vyhýbat obloukem. Směs je nutné skladovat v lednici nebo ve sklepě. Pravidelně přilévejte Alpu a přidávejte další směs. Je to mnohem lepší než repelenty plné chemikálií.

Čtěte také: Když žena z vesnice přišla na jeviště, smáli se jí. Jakmile však začala zpívat, najednou oněměli

Jsou lidé, kteří nedají dopustit například na fenyklová semínka, která vkládají přímo do kapes, bot, ponožek. Fenykl velmi páchne a klíšťatům smrdí, takže k vám nepůjdou.

B-komplex a krátká tráva

Velmi oblíbeným řešením je také známý vitamin B neboli B-komplex. Nemusí fungovat úplně u všech a vždy, ale jeho účinky mluví za vše. Určitě pocítíte rozdíl, budete-li ho v létě pravidelně jíst. Klíšťata to nemají rádi a vy si navíc posílíte zdraví. A kdyby náhodou ani toto nefungovalo, tak posekejte na zahradě trávu na krátko.