Domácí odpuzovač klíšťat 10x silnější než repelent: Stačí udělat TOHLE a vám, dětem i pejskovi se vyhnou obloukem – zmizí i ze zahrady

Blíží se léto, které je v přírodě plné klíšťat. Klíšťata můžete ovšem chytit i nyní, protože jsou opět velmi rozšířená. Tito nebezpeční a nepříjemní hmyzí vetřeli umí mnohdy napáchat hodně škody, a proto je dobré se na ně připravit. Mnohem lepší ale je zajistit, aby na vás vůbec nelezly. To samozřejmě není vůbec snadné, i přesto, že existuje celá řada metod, postupů a přípravků. Ne všechny vždy fungují, a proto jsme si pro vás připravili něco opravdu účinného. Klíšťata se tak vyhnou vám, ale také vašemu pejskovi, který na ně trpí nejvíce.

Osvědčené metody

Metod a postupů existuje opravdu velké množství a každý má své osvědčené postupy. Z toho důvodu je dobré uvést lidmi nejčastěji užívané metody a postupy na ochranu před klíšťaty. Vřele vám doporučujeme, abyste některé z nich vyzkoušeli. Můžete se tak vyhnout zdravotním i estetickým nepříjemnostem. Klíště totiž umí zanechat ošklivý červený flek, který mnohdy nemusí vypadat vůbec dobře.

Alpa a fenykl

Vyzkoušejte zázračnou směs z levandule, skořice a rozmarýnu. Když tuto směs necháte vyluhovat v Alpě, a pak se jí potřete, klíšťata se vám budou vyhýbat obloukem. Směs je nutné skladovat v lednici nebo ve sklepě. Pravidelně přilévejte Alpu a přidávejte další směs. Je to mnohem lepší než repelenty plné chemikálií.

Čtěte také: Tuto pomazánku jsem poprvé ochutnala u své kamarádky a od té doby se jí nemohu nabažit! Vyzkoušejte tuto Cibulovou pomazánku s Nivou!

Jsou lidé, kteří nedají dopustit například na fenyklová semínka, která vkládají přímo do kapes, bot, ponožek. Fenykl velmi páchne a klíšťatům smrdí, takže k vám nepůjdou.

B-komplex a krátká tráva

Velmi oblíbeným řešením je také známý vitamin B neboli B-komplex. Nemusí fungovat úplně u všech a vždy, ale jeho účinky mluví za vše. Určitě pocítíte rozdíl, budete-li ho v létě pravidelně jíst. Klíšťata to nemají rádi a vy si navíc posílíte zdraví. A kdyby náhodou ani toto nefungovalo, tak posekejte na zahradě trávu na krátko.