Domácí osvěžovač vzduchu, který připravíte téměř zadarmo

Chcete přivítat své sousedy a přátele v domově, který neustále krásně voní? Voňavý domov je cílem mnoha lidí, ale většina z nás netuší, jak toho dosáhnout bez drahých a umělých osvěžovačů vzduchu. Dobrou zprávou je, že si velmi jednoduchý osvěžovač můžete vyrobit doma. Pomůže vám při vaření, smažení a dokonce i se zápachem z bot. Jak ho vyrobit?

Co potřebujete na výrobu osvěžovače?

Na výrobu potřebujete jen pár surovin a všechny máte zaručeně doma i v této chvíli. V první řadě si připravte láhev s rozprašovačem. Na samotný osvěžovač potřebujete jen 1 lžíci jedlé sody, 3 lžíce aviváže s vaší oblíbenou vůní a 3 hrnky teplé vody. Vše smíchejte a nalijte do láhve.

irecept.cz

Druhou možností (bez aviváže) je ještě jeden recept. Smíchejte 20 kapek oblíbeného esenciálního oleje, 800 ml jablečného octa, 10 gramů jedlé sody a 150-200 ml teplé vody. Vše se vám vejde do lahve o objemu 3,5 litru. Vše smíchejte, nechte vyměnit a potom směs nastříkejte na záclony nebo koberec.

Čtěte také: Pomocí tohoto receptu odstraníte všechny usazeniny

Odstraní zápach po vaření

Jestli se chcete zbavit nepříjemného zápachu z vaření nebo smažení, vložte do mikrovlnné trouby talířek se skořicí nebo vanilkou. Zapněte mikrovlnnou troubu na pouhých 15 vteřin a celou místností se rozšíří krásná vůně aromatického koření.

irecept.cz

Osvěžovač můžete použít i na koberec nebo boty

Výše uvedené osvěžovače můžete nastříkat na záclony nebo koberce, kde vůně vydrží nejdéle. Navíc vám bude velmi příjemně vonět celý domov. Na koberec můžete nasypat také jedlou sodu s malým množstvím oblíbeného esenciálního oleje. Tím zvládnete dezinfekci koberce a zároveň bude krásně vonět.

Zápach v bytě už vás trápit nebude

Jedlá soda a esenciální oleje jsou skvělou možností, jak se zbavit prakticky jakéhokoli zápachu, včetně nepříjemné vůně z koše. Rozhodně si nemusíte kupovat drahé osvěžovače vzduchu. A jestli chcete svému domovu dodat ještě trochu vůně a atmosféry, pořiďte si vonné svíčky.

Zdroj: irecept.cz