Domácí osvěžovač vzduchu, na který budete potřebovat jen pár ingrediencí

Váš domov může příjemně vonět i bez drahých osvěžovačů vzduchu. Bude vám k tomu stačit jen pár ingrediencí, které určitě naleznete i doma. Snadno si tak vytvoříte úžasnou čerstvou a svěží vůni. Tento osvěžovač vzduchu také ničí bakterie a odpuzuje dotěrný hmyz.

Ingredience, které budete potřebovat:

  • plastovou nebo skleněnou misku (nebo jinou podobnou nádobu)
  • hrubozrnnou sůl
  • aviváž
  • 2 lžíce alkoholu
  • hřebíček nebo jiné koření

Postup je následující a naprosto jednoduchý:

Nejdříve vezměte nádobu, buď plastovou, nebo skleněnou, můžete použít jakýkoli tvar. Do nádobky nejdříve nasypte hrubozrnnou sůl. Poté přidejte 2 lžíce alkoholu, vhodná je například vodka, můžete použít i jiný druh, nejlépe však čiré barvy, aby vám nezbarvil sůl. O zabarvení soli se postará aviváž. Předposledním krokem je nalití aviváže. Použijte svoji oblíbenou, která vám nejvíce voní a vše pečlivě promíchejte. Na úplný konec přidejte například hřebíček. Můžete však použít i jiné aromatické koření, které máte rádi, například skořici, badyán, anýz apod.

Kompletní postup naleznete ve videu.

Nakonec umístěte nádobu s osvěžovačem vzduchu do místnosti. Je však potřeba zamezit přístupu k němu malým dětem a domácím mazlíčkům.

Handmade dárek

Pokud máte tvořivé ruce a rádi obdarováváte své blízké ručně vyráběnými dárky, můžete jim vyrobit i tento osvěžovač vzduchu. Jen zvolte nádobu, kterou budete moci uzavřít, aby vám při přepravě nevytekl. Na obchodech naleznete spoustu tvarovaných sklenic, ve kterých se bude tento výrobek vyjímat. Pokud máte aviváže různých barev, můžete tak vytvořit i různobarevné kombinace.

Můžete vyrobit i balíček s různými věcmi. Osvěžovač doplňte například ručně vyráběnými vonnými svíčkami, mýdélky či koupelovými „bombami“. Pokud chcete vyzkoušet i něco hodně neotřelého, zkuste výrobu domácí kosmetiky. Na internetu naleznete spoustu návodu, včetně videí, jak na to.