Domácí recept na kašel a zápal plic: 10x rychlejší a silnější než sirup proti kašli

Právě se nacházíme v ročním období, které je plné bacilů, virů a různých onemocnění jako například rýma nebo pneumonie. Zbavit se jich, je někdy velmi náročný úkol a mnohdy na to nepomáhají ani léky z lékárny. V takovém případě nezbývá doufat, že časem nemoc odejde, budeme-li odpočívat. Existuje ovšem řešení ve formě domácího receptu na zázračný nápoj, který vyléčí spoustu nemocí. Na kašel a pneumonii je ten nejlepší, ale hravě si dokáže poradit s čímkoliv. Pojďte se podívat, co že to je za zázračnou medicínu.

Léky, které zabíjejí děti

Většina léků na kašel obsahuje dextromethorfan neboli DXM. Je to široce používaná účinná složka proti kašli, ale většina lidí bohužel netuší o jejích zdravotních rizicích. Ve skutečnosti se jedná o velmi nebezpečnou látku, která může být smrtelná především u dětí. Právě u dětí se jedná o nejčastější příčinu smrti v případě používání léků. Podle odborné studie by se dětem mladším 2 let neměl tento lék vůbec podávat, ani v případě, kdy mají kašel nebo jsou nachlazení. Látka jim totiž může způsobit vážné a potenciálně život ohrožující nežádoucí účinky, což žádný z rodičů určitě nechce.

Zdravá skupina látek

Naproti tomu složky, které jsou obsažené v tomto přírodním a domácím receptu, jsou levné, jednoduché, a hlavně zdravé díky své přirozenosti. Několik složek tak tvoří dokonalý spolek, jenž dokáže bojovat proti kašli, nachlazení a zápalu plic. Například tymián uvolňuje svaly průdušek a pomáhá zlepšit dýchání uvolněním dýchacích cest. Zázvor je protizánětlivý a pomáhá s vykašláváním. Kurkuma je také velmi užitečná. Má antibakteriální a antivirové vlastnosti, které pomáhají s léčením kašle a nachlazení.

Čtěte také: Už nemusíte chodit pro borůvky do lesa – vypěstujte si je doma v neomezeném množství. Jak na to?

Recept na zdraví

Na přípravu nápoje budete potřebovat: 1 balíček zeleného čaje, 1/3 lžičky tymiánu, 1/2 lžičky zázvoru, 1/2 lžičky kurkumy, 2 lžičky medu a šťávu z poloviny citronu. Čajový sáček, tymián, zázvor a kurkumu vložte do hrnce a vařte několik minut. Poté nechte čaj vyluhovat, přidejte med a citron a máte lék, který vám pomůže.