Domácí slanina! Když se ji naučíte připravovat doma, v obchodě si ji už nikdy nekoupíte!

Milovníci dobrého masa, klobás, či voňavé slaniny si díky tomuto receptu určitě přijdou na své. Zapomeňte na slaninu kupovanou v obchodě a připravte si chutnou, domácí slaninu podle tohoto návodu sami. Není to nic složitého, postup zvládne skutečně každý a výsledek stojí opravdu za to. Poté, co ji ochutnáte, si ji už v obchodě určitě nekoupíte. Nakrájená na tenké plátky, s cibulí na křupavém chlebu, s křenem nebo hořčicí, to je skutečné nebíčko na jazýčku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

I Vám se už jen při slově slanina sbíhají sliny? Tato dobrota však není jen chutným jídlem, ale má i řadu výhod. Kvalitní vepřové sádlo, či tuk v podobě slaniny je velmi dobrým pomocníkem při posílení imunity. Máte za sebou oslavu a trošku jste to přehnali s alkoholem? Lékem na kocovinu může být i kvalitní slanina. Připravte si ji proto v pohodlí Vašeho domova.

Čtěte také: Rádi si ke snídaní dopřáváte jogurt? My pro Vás máme 6 zdravých receptů na domácí jogurty.

Doba přípravy takové kvalitní slaniny je 1 týden.

Co budete potřebovat

  • 1 kg syrového vepřového sádla s kůží
  • 10 stroužků česneku
  • 3 čl pepře (celého)
  • 4 ks bobkového listu
  • 1 čl kmínu mletého
  • 2 čl mleté ​​červené papriky
  • 4 polévkové lžíce soli

Jak na to?

Ostrým nožem si nadrežeme vepřové sádlo přibližně do hloubky 3 mm. Řezy vytvoříme mřížku.

Stroužky česneku si nakrájíme na tenké plátky, které pak důkladně vkládáme do připravených řezů v sádle.

Dva bobkové listy rozdrtíme mezi prsty a posypeme jimi vrch připravované slaniny. Dlaněmi pořádně přitlačíme vrch sádla, aby se ingredience důkladně „nalepili“.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

V hmoždíři následně rozdrtíme zbývající bobkové listy a celý pepř. Přidáme 2 polévkové lžíce soli a kmín, a vše pořádně rozdrtíme. Přidáme ještě červenou papriku a pořádně promícháme.

Směsí koření pak posypeme povrch slaniny. Zbylou sůl sypeme na povrch tak, jak vidíte na obrázku. Sůl můžete klidně přidat, měla by se vytvořit solná vrstva na povrchu sádla.

Následně takto připravenou slaninu zabalíme do fólie a necháme 12 až 14 hodin při pokojové teplotě. Potom slaninu vložíme do lednice, kde ji necháme týden.

Následně si ji můžeme vychutnat. Takto připravenou slaninu můžeme později skladovat i v mrazničce.

Dobrou chuť!