Domácí ústní voda, která vás zbaví zápachu z úst

Zápach z úst může mít mnoho příčin. Většinou ho způsobuje kaz na zubech, zubní kámen nebo bakterie, které se ústní dutinou šíří. Většinou stačí vypláchnout ústa ústní vodou, která problém alespoň na pár hodin odstraní, ale k dlouhodobému užívání se tato metoda nedoporučuje, protože ústní voda obsahuje hodně chemikálií.

Komerční ústní vody vám mohou škodit

Pokud si pečlivě přečteme složení ústní vody, zjistíme, že z dlouhodobého hlediska nadělá víc škody než užitku. Problémem je nejen to, že většina ústních vod je založená na bázi alkoholu, ale i to, že obsahuje chemické přísady, které oslabují zdraví ústní sliznice. Existuje i několik značek přírodních ústních vod, ty ale bývají poměrně drahé, a navíc ani zde nemáte stoprocentní jistotu, že obsažené látky vám nijak neuškodí.

Ideální je připravit si ústní vodu z domácích surovin. Tato levná metoda bude stejně účinná, ale dá vám naprostou kontrolu nad tím, co používáte. Pomůže vám předcházet zubnímu kazu, zápachu z úst a tvorbě zubního kamene. Potřebovat budete jen několik ingrediencí, které seženete v jakémkoliv obchodě s potravinami. Připravte si:

Čtěte také: Potřebujete přepravit nebezpečné zboží a nevíte, jak na to? Obraťte se na specialisty z oboru

  • Šťávu ze 2 citronů
  • ½ lžičky skořice
  • 1 a ½ lžičky medu
  • ½ lžičky jedlé sody
  • 1 šálek horké vody

Jak budete postupovat?

Do čisté sklenice dejte skořici, citronovou šťávu, jedlou sodu a med. Důkladně promíchejte, aby ve směsi nebyly žádné hrudky. Poté rozpusťte lžičku této směsi v šálku vlažné vody. Po každém čištění zubů si s touto směsí vypláchněte ústa. Působí antisepticky a antibakteriálně, takže se vyhnete vzniku zubních problémů.

Pokud vás začne během dne trápit zápach z úst a nemáte možnost vyčistit si zuby nebo použít tuto domácí ústní vodu, můžete místo žvýkačky použít obyčejný hřebíček. Stačí ho rozžvýkat a poté spolknout nebo vyplivnout. Je praktické nosit s sebou toto koření v malé krabičce a používat podle libosti. Hřebíček můžete také nechat přes noc macerovat ve vodě, aby byl měkčí.

Zdroj: tudasfaja.com