Dopřejte si několik kroků, které vám zajistí příjemný a klidný spánek

Masáž nohou je více účinná, než si mnozí myslí. A pokud ji provedete těsně před spaním, bude to mít vliv na vaše celkové zdraví. Každé místo na noze, každý bod, má svůj orgán v těle, kterému masáž může pomoci.

Proč je taková masáž důležitá před spaním?

Odborníci se shodují, že masáž a samo-masáž nohou je pro zdraví jedince opravdu přínosná. Poskytuje lepší prokrvení těla, zlepší vylučování mazových a potních žláz, rozhání tukové tkáně, zrychluje metabolismus, zlepšuje se průtok lymfy, což znamená, že pokožka bude lépe prokrvená a získá si svou pevnost. Navíc bude vypadat mladší a zdravější.

Starejte se o sebe a o své zdraví, máte jen jedno!

Výše zmíněnými přínosy masáže jsme neskončili. Taková masáž chodidel a svalů na nohou ovlivňuje vylučování kyseliny močové a díky tomu snižuje riziko zánětu, ale i vznik bolestivé dny. Pokud již dnu máte, masáž sníží riziko záchvatů a dokáže z velké části snížit bolestivost kloubů. Jestliže budete masírovat správný bod na noze, můžete stimulovat a usnadňovat funkce vašemu trávení a zároveň podporovat léčbu mnoha onemocnění týkající se gastrointestinálního traktu. Jak jste si již všimli na fotografii níže, každá část chodidla má svůj bod, který souvisí s daným orgánem. Proto každá část chodidla díky masírování pomůže v jiné oblasti těla. Taková pravidelná masáž má jistě pozitivní vliv na řadu orgánových nemocí a dokáže snižovat bolest.

Čtěte také: Tyto labutě by bez pomoci nepřežily. Pomoc přišla doslova za pět minut dvanáct

Kdy masáž provádět

Masáž by se měla provádět každý den nejlépe před spaním! Přibližně pět až deset minut si masírujte chodidla. A pokud máte někoho, kdo vám chodidla promasíruje, skvěle se před spaním uvolníte a bude se vám spát mnohem lépe.