David Hampl
25 října, 2022

Masáž nohou je více účinná, než si mnozí myslí. A pokud ji provedete těsně před spaním, bude to mít vliv na vaše celkové zdraví. Každé místo na noze, každý bod, má svůj orgán v těle, kterému masáž může pomoci.

Proč je taková masáž důležitá před spaním?

Odborníci se shodují, že masáž a samo-masáž nohou je pro zdraví jedince opravdu přínosná. Poskytuje lepší prokrvení těla, zlepší vylučování mazových a potních žláz, rozhání tukové tkáně, zrychluje metabolismus, zlepšuje se průtok lymfy, což znamená, že pokožka bude lépe prokrvená a získá si svou pevnost. Navíc bude vypadat mladší a zdravější.

Starejte se o sebe a o své zdraví, máte jen jedno!

Výše zmíněnými přínosy masáže jsme neskončili. Taková masáž chodidel a svalů na nohou ovlivňuje vylučování kyseliny močové a díky tomu snižuje riziko zánětu, ale i vznik bolestivé dny. Pokud již dnu máte, masáž sníží riziko záchvatů a dokáže z velké části snížit bolestivost kloubů. Jestliže budete masírovat správný bod na noze, můžete stimulovat a usnadňovat funkce vašemu trávení a zároveň podporovat léčbu mnoha onemocnění týkající se gastrointestinálního traktu. Jak jste si již všimli na fotografii níže, každá část chodidla má svůj bod, který souvisí s daným orgánem. Proto každá část chodidla díky masírování pomůže v jiné oblasti těla. Taková pravidelná masáž má jistě pozitivní vliv na řadu orgánových nemocí a dokáže snižovat bolest.

Kdy masáž provádět

Masáž by se měla provádět každý den nejlépe před spaním! Přibližně pět až deset minut si masírujte chodidla. A pokud máte někoho, kdo vám chodidla promasíruje, skvěle se před spaním uvolníte a bude se vám spát mnohem lépe.   

Sdílejte článek