David Hampl
25 února, 2020

[no_pagination]

Smrt je všude kolem nás, a proto je dobré se s ní naučit žít, a ne proti ní bojovat. Na smrt má mnoho filozofií a náboženství jiný názor, jedno je ovšem jisté, pro každého z nás si jednou přijde. Vezme nás z této naší tělesné schránky, z tohoto prostředí a zbaví nás všech starostí ale i radostí. Těžko říct, co je po smrti. Jsou sice knihy a zprávy o tom, jak to po smrti vypadá, ale je opravdu možné tomu všemu věřit. V žádném případě ovšem nezkoušejte zemřít jen proto, abyste to zjistili. Važte si svého současného života a bojujte za lepší zítřky, za své milované, rozvíjejte se a užívejte si života v přítomnosti, jak jen to jde.

Zdrcující zpráva pro Maďarsko

Možná si říkáte, proč tady píšeme o smrti. Důvod je jasný, chceme zmínit to, že smrt může být pro někoho hrozbou a pro jiné bránou k životu jinému. Hlavním důvodem je ovšem smutná zpráva, která zasáhla všechny obyvatele Maďarska, kteří měli rádi hezkou hudbu. Před několika dny totiž zemřel oblíbený maďarský zpěvák Merson Nicholas. Zpráva o jeho smrti zasáhla naprosto všechny jeho příznivce, ale nikoliv jen je, truchlí celé Maďarsko a všichni, kteří jeho a jeho tvorbu znali.

Úctyhodný věk

Zpěvák Merson Nicholas zemřel ve věku 78 let, což je krásný a požehnaný věk. Nebylo to ovšem nutné, protože zpěvák se těšil na jeho věk dobrému zdraví. Mohl tedy žít ještě mnohem déle. Smrt si ovšem nevybírá, a tentokrát byl na řadě prostě tento zpěvák.

Operní sólista

Sólista opery v důchodovém věku zemřel a tato tragická zpráva šokovala celý umělecký svět. V mládí byl studentem u operní pěvkyně Fabry Edi, a v roce 1967 se stal členem sboru Maďarské státní opery. O 6 let později se stal hlavním sólistou, a na tomto postu vydržel úctyhodných 23 let. Za dobu jeho kariéry mohli jeho posluchači slyšet mnoho a mnoho písní, např. La Traviata nebo Kouzelná flétna. V roce 1966 se oženil se Magdou Kalmar Ference, která byla rovněž uznávanou operní pěvkyní. Jejich syn je známý umělec, jenž hraje na klarinet.

Nicholas Merson měl krásný a nezapomenutelný hlas, jenž si můžete připomenout poslechem na tomto vloženém videu. Čest jeho památce.

Sdílejte článek