David Hampl
24 května, 2019

Kdo někdy dělal klasické palačinky, ten samozřejmě ví, že jednou z hlavních surovin je mouka. Co ale dělat v případě, že ji doma nemáte? Nebo v případě, že vám vadí lepek? Oblíbeného pokrmu se vzdávat nemusíte. Stačí lehká modifikace a uvidíte, že výsledek bude dokonalý. Společně se podíváme na pochoutku, kterou jsou palačinky bez mouky. Kdo si myslí, že něco takového nemůže být možné, ten je na velkém omylu. My vás o tom zcela jasně přesvědčíme.

Jaké jsou hlavní ingredience na těsto?

Klasická palačinka je složena z vajec, mléka a také mouky. My jsme si však řekli, že uděláme palačinky bez mouky. Jak tedy na samotné těsto? Je to snadné. Budete na něho potřebovat jenom:

  • 500 ml mléka
  • 6 vajec
  • 5 lžic škrobu
  • 1 špetku soli

Jaké věci budete potřebovat na náplň?

Většina lidí palačinky maže například marmeládou, nebo jako náplň používá lískooříškové krémy, kakao, nebo jiné věci. My se však podíváme na jednu poměrně specifickou náplň, která vás ochromí svou chutí. Co na ni budete potřebovat?

  • 300 g tvarohu
  • 150 g zakysané smetany
  • Cukr

Začínáme přípravou těsta

Co se v tomto receptu dělá jako první? Stejně jako v jakémkoliv jiném je to samozřejmě těsto. Nejprve dejte do mísy vajíčka, která je třeba důkladně rozšlehat. K nim přidejte špetku soli a poté postupně přisypávejte škrob. Snažte se důkladně míchat, aby těsto houstlo a aby se v něm netvořily hrudky. Pokud je to pro konzistenci třeba, je možné trochu škrobu ještě přidat.

Náplň také není nic těžkého

Jak je patrné z ingrediencí na náplň, zvládnete ji také velmi rychle a jednoduše. Stačí jenom smíchat tvaroh se smetanou a poté přidat cukr podle vaší chuti. I tady myslete na to, že by se v náplni neměly tvořit hrudky a mělo by dojít k tomu, že bude mít příjemně vláčnou konzistenci. Když je hotovo, už se můžete pouštět do samotných palačinek.

Jak na přípravu palačinek bez mouky? Je to stejné jako u klasiky

Postup přípravy této pochoutky je stejný jako u klasiky. Stačí pánev, na kterou dáte trochu oleje, který je třeba rozehřát. Následně na ní naběračkou nalijete těsto. Palačinku smažíte z jedné a potom z druhé strany. Když je krásně opečená, dáte na talíř, namažete náplní a srolujete. A takto stejně u všech ostatních. A co se stane, až je ochutnáte? Budete je milovat!

Sdílejte článek