David Hampl
6 listopadu, 2019

Pašeračka Tereza. To je jméno, které patrně zná každý. Pokud vy ne, připomeňme, že se jedná o mladou dívku, Češku, která byla zadržena celníky z důvodu pašování drog. Kvůli tomu následně skončila v pakistánském vězení, které rozhodně není procházkou růžovým sadem. I když dívka byla na počátku vysmátá, poslední fotografie a záznamy z kamer ukazují, že už jí moc vesele není.

Odvolací soud proběhne až na jaře

Tereza se chce z místního vězení dostat za každou cenu, a tak si pochopitelně podala odvolání. Jak je patrné, soudy v Pákistánu jsou podobně rychlé, jako ty naše. Tím máme na mysli, že nějakou dobu trvá, než se konkrétní odvolání dostane na stůl konkrétnímu soudci. A s tím pašeračka Tereza pravděpodobně nepočítala. Podle prvotních informací to vypadá, že by se její odvolání mělo začít řešit až zhruba na jaře. To je za několik měsíců. Dodejme také, že přesný termín ještě ani nepadl.

Druhé Vánoce ve vězení

Pokud k tomu skutečně dojde, bude to pro Terezu opět pořádná rána. A to hlavně pro její psychiku, jelikož je třeba říci, že Vánoce bude opět trávit za mřížemi. A nejde o první svátky, které takto prožije. Jedná se už o druhé Vánoce, které bude trávit v Pákistánu. Zatímco slušní lidé, kteří nepáchají trestné činy budou doma se svými rodinami, ona bude slavit tyto svátky v místě, kde by nikdo nechtěl být ani pár dní. Místní trestnice totiž nemají nijak dobrou pověst.

Tvrdí, že je nevinná

Tereza o sobě stále říká to stejné. Že je nevinná a že jí drogy do zavazadla někdo podstrčil. Faktem ale je, že soud ji uznal vinou a ona má teď jedinou možnost. Podala si odvolání a bude doufat, že její právník dokáže soud přesvědčit o tom, že není viníkem, ale že je obětí. Bez toho, aby k tomu dodal jasné důkazy to však nepůjde. Jaký máte názor na Terezu vy? Je skutečně reálné, aby jí několik kilogramů drog někdo do kufru, který měla stále u sebe podstrčil?

Sdílejte článek