Druhá brada, povislá kůže na krku, málo napnutá pleť a další problémy mohou výrazně snižovat krásu každé ženy. Jak vše eliminovat? Nepomohou ani krémy, ani kosmetická studia, ale správné cvičení

Každá žena chce být krásná. Bohužel s postupem času se mohou objevovat problémy s kůží. Ta už nemusí být tak pružná, což se podepisuje na tom, že je povislá, může se objevit druhá brada, stejně jako řada jiných nevzhledných stavů v oblasti obličeje, krku a dekoltu. Každá žena se této situace velmi obává. Pokud i vy, bude se vám hodit výčet jednotlivých cviků, pomocí kterých se vám dané komplikace s kůží podaří eliminovat. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

Důležitý podkožní sval

Začněme trochou anatomie. A to konkrétně tím, že v popisovaných oblastech se nachází takzvaný sval kožní neboli platyzma. Právě ten má velký vliv na celkovou krásu vaší kůže v daných oblastech. Pokud je ochablý, kůže může působit povisle. Pokud naopak pevný, projeví se to na kráse každé ženy. I proto je na místě s daným svalem pracovat a prospět tak kráse. Jedině tak bude kůže v oblasti krku, brady a na dalších místech dokonalá. A jaké cviky jsou ty pravé? Podívejte se na ty hlavní.

Začněte něčím zcela základním

Mnohdy stačí něco zcela obyčejného a váš sval zvaný platyzma budete podporovat. Roli má totiž třeba i správné držení těla, správné držení hlavy, pravidelný pohyb hlavou, ale i různé druhy sportovních aktivit. Díky tomu je daný sval aktivní a tedy posiluje. Zároveň nedochází k tomu, že by se objevilo nadměrné množství tuku, které může danou oblast také hyzdit. Pokud hledáte přímo konkrétní cviky, tak tady jsou.

Čtěte také: Zmrzlina hotová za 5 minut a jen ze 4 surovin! Jediné, co potřebujete vědět je, proč dát banány do sáčku zamrazit!

Usmívejte se

Jedná se o zcela jednoduché cvičení, které je založeno na vaší mimice. Stačí jenom, když se budete pravidelně usmívat. Po dobu jednoho minutu se snažte koutky vašich zavřených rtů směřovat směrem vzhůru. Tedy stejně, jako k tomu dochází při úsměvu. Vždy se snažte dát je co nejvýše a potom je zase povolte. Takto pokračujte po celou minutu.

Mračte se

Jedná se o podobný a v podstatě opačný cvik. Zatímco když jste se smála tak šly koutky směrem nahoru, nyní je třeba opačný pohyb, a to směrem dolů. Postup je stejný. Opakování po dobu jedné minuty a snaha dát je co možná nejníže.

Dýchejte

I dýchání je zajímavým cvikem, kterým procvičíte právě tento sval. Důležité je aplikovat onen správný postup. Když se nadechujete, snažte dát celou hlavu spíše směrem dolů a aby svaly na obličeji byly uvolněné. Potom zadržujte dech zhruba po dobu 5 – 10 sekund. Následně dojde k vydechnutí, kdy hlavu naopak zvedáte.

Ohýbejte hlavu

I tato metoda cvičení pomůže svalu, kterým je platyzma. Stačí jenom, když výrazně předkloníte hlavu tak, že se budete chtít svou bradou dotknout oblasti hrudníku. Když máte danou polohu, zmáčkněte kůži na hrudníku a pomalu zvedejte hlavu do původní polohy. Ucítíte, jak se sval tímto cvikem začíná napínat.

Zaklánějte hlavu

Jednoduchý cvik, který začínáte tím, že hlavu zakláníte co možná nejvíce to jde. Následně ji vracíte do původní polohy a poté pokračujete opačným směrem, a to dopředu. Následně opět vracejte do klasické polohy. Při tomto cviku postupujte spíše pozvolna a snažte se daný sval co nejvíce napnout a při předklonu zase povolit.

Buďte jako lev

Jedná se o cvik vycházející z jógy. Je to pozice lva, označovaná jako Simnasana. Při ní můžete klečet a snažíte se hlavu co nejvíce vystrčit dopředu, díky čemuž důkladně napínáte svaly krku. Tím cvik stále ještě nekončí, jelikož je třeba také otevřít pusu a vypláznout jazyk. Na první pohled může cvik působit zvláštně, ale buďte si jisti, že funguje.

Nafukujte a vyfukujte tváře

Také jednoduchý cvik. Nejprve se zhluboka nadechněte a snažte se co možná nejvíce nafouknout své tváře. V této poloze vydržte několik vteřin, ideálně kolem deseti. Potom vzduch zase vyfukujte a snažte se o úplně opačný efekt vašich tváří. Aby byly spíše promáčknuté dovnitř, než vyboulené směrem ven.