David Hampl
15 ledna, 2020

Chcete-li držet krok s vaším zdravím může to být obtížné, a to zejména v tomto rychle se rozvíjejícím světě, kde nezdravé jídlo je nejrychlejším způsobem, jak si ublížit. Bohužel, nezdravé jídlo může vést k ucpání tepen. Můžete si myslet, že jste dokonale zdraví, ale dost dobře můžete mít ucpané tepny, aniž byste o tom věděli. Nyní vám ukážeme několik příznaků, které vám mohou napovědět.

Ucpaná tepna rovná se problém

Ucpání tepen je důsledkem hromadění látky zvané cholesterol na vnitřních stěnách tepen. Arteriální plak může snížit průtok krve nebo v některých případech ho úplně zablokovat. Podívejte se 4 skryté znamení ucpané tepny.

Náhlá plešatost a bolavá lýtka

Bez ohledu na věk, studie o 37 000 mužů, zjistila, že plešatost na temeni hlavy ukazuje na přítomnost ischemické choroby srdeční, kde podle studie 7000 lidí (4000 z nich byly ženy), trpí středně těžkou až těžkou ztrátou vlasů, čímž se zvyšuje riziko úmrtí na srdeční choroby u mužů i žen. Může se jednat o problém ve vaší rodině, ale může to být také příznakem ucpání tepen, které vedou ke vzniku srdečních onemocnění.

Ateroskleróza může způsobit ucpání tepen a ke zjištění ischemické choroby srdeční, a to zejména u lidí, kteří kouří cigarety. Pokud máte pocit, že máte bolest v lýtkách při chůzi a neexistuje pro to žádné jiné vysvětlení jako je například dlouhý pracovní den, bude to chtít rychle zhodnotit.

Ušní lalůček a porucha erekce

Pokud máte ischemickou chorobu srdeční, možná vás bude bolet v ušním lalůčku, který jde od zvukovodu na spodní straně ušního lalůčku. Samozřejmě, to všechno je kvůli špatnému průtoku krve v ucpaných tepnách. Pokud zjistíte problémy s uchem, je důležité navštívit lékaře a získat tak odhad na srdeční problémy nebo ucpání tepen.

Samozřejmě, že stáří může být faktorem, pokud jde o erektilní dysfunkci, ale pro muže, kteří jsou mladí, to může být skvělý indikátor ucpání tepen. Pokud je erekce obtížné dosáhnout nebo ji nemůžete udržet, může to být známkou toho, že v ucpaných tepnách dochází ke snížení průtoku krve do penisu.

Potraviny, které pomáhají

Zde jsou čtyři z nejlepších produktů, které pomáhají předcházet kornatění tepen. Vyzkoušejte je a uvidíte, že fungují.

Čerstvá zelenina. Jíst zeleninu, je důležité, a vždy bylo! Je to důvod, proč se vaši rodiče vždy snažili zeleninu jíst. Rostlinné potraviny jsou velmi bohaté na minerály, vlákninu a vitamíny, které jsou vhodné pro vaše zdravé tělo. Byliny a koření. Jednou z nejjednodušších a nejvíce příjemných způsobů, jak udržet své tělo zdravé, pokud jde o blokované tepny, je přidání bylinek a koření k potravinám. Ryby. Některé ryby jsou plné omega-3 mastných kyselin, které jsou vhodné pro vaše zdravé srdce. Tyto mastné kyseliny ve skutečnosti snižují srdeční arytmii, snižují krevní tlak, a dokonce snižují zánět. Listová zelenina. Rukola, zelí, hlávkový salát, špenát, řepa obsahují velké množství dusičnanů z půdy. Dusičnan je převeden na plyn během trávení a může pomoci zabránit srážlivosti krve, což zase snižuje srdeční problémy.

Sdílejte článek