David Hampl
2 ledna, 2019

Obvykle si lidé staví takové domy, které jsou opravdu velké a nabídnou plochu o velikosti stovek metrů čtverečných. Potom je tu takový, který na první pohled působí doslova miniaturním dojmem. A to proto, že jeho velikost je jenom 22 metrů čtverečných. To jsou rozměry, které dnes mají pouze ty nejmenší byty. I když to na první pohled působí, že dům není ideální, opak je pravdou.

Mnoho lidí tento domov závidí

I když má tento dům jenom 22 metrů čtverečných, je mnoho lidí, kteří by v něm chtěli bydlet. Doslova ho majitelům závidí. Nachází se ve Švédsku, nedaleko města Stockholm. Lákadlem je u něho nejenom krásná příroda, která je všude okolo. Toto bydlení nabídne mnoho dalších kladů. Navíc ukazuje, že obytná plocha nemusí být vždy obrovská, aby bylo bydlení dokonalé. Jaká lákadla tato nemovitost má?

Mnoho slunce

Tento malý dům leží nejenom uprostřed dokonalé přírody, ale leží na takovém místě, že se do něho celý den opírají sluneční paprsky. A to je velmi příjemné pro každého, kdo se rád opaluje a kdo rád lenoší venku. Jelikož je Švédsko země, kde teploty nejsou úplně vysoké, je velkým plusem, když mají lidé možnost bydlet na slunečném místě. A právě proto je tento domek tak unikátní.

Krásné výhledy

Dům je vybavený velkými okny, díky čemuž je možné dívat se do okolí a užívat si krásné výhledy. Jer zasazený do dokonalé přírody, kterou je možné pozorovat nejenom z terasy, ale je možné ji pozorovat třeba z obývacího pokoje, přímo z gauče. Tímto kladem se může pyšnit jenom málo domů.

Prosvětlený interiér

Díky velkým oknům se do interiéru dostává velké množství světla. A to je velmi důležité pro spokojený život. Po celý den tak doslova není nutné svítit umělým světlem, jelikož o dokonalé podmínky k životu se postará slunce a právě dostatečně velké skleněné panely ve zdech.

Prostorná kuchyně s jídelnou

Stačí se podívat do kuchyně a je jasné, že se majitelé nijak omezovat nemuseli. Kuchyně je prostorná, s dostatečně velkou pracovní deskou, stejně jako s množstvím úložných prostorů a také spotřebičů. Co dále nechybí, to je i elegantní stůl, který nijak nepřekáží a u kterého mají obyvatelé dostatek prostoru ke každodenní konzumaci uvařeného jídla.

Nádherná koupelna

Je chytře vymyšlená, je dostatečně prostorná, je krásná a také příjemná. Jelikož právě koupelna  je to, na co mnoho lidí hledí primárně, tak musíme jasně říci, že ta umístěná v tomto bytě rozhodně zaujme na první pohled. Jak už to v malých interiérech bývá, i tady je koupelna pochopitelně spojena s toaletou. To ale není žádným problémem.

Hned 2 ložnice

Vypadá to, že je daný dům skutečně malý. Má ale 2 patra, což je jeho velké plus. A právě v jeho druhém, tedy v jeho vyšším patře jsou k dispozici hned dvě ložnice. Obyvatelé tedy mají dostatek prostoru na spánek a kde hlavu mají složit i případní hosté, kteří se rozhodnou přijet na návštěvu. Takovým komfortem se mnohdy nemůže pyšnit ani běžný dům, natož například byt.

Stylové zařízení

Nečekejte nic moderního, ani nic nadčasového. Právě naopak. Unikátem daného bydlení je především stylové zařízení. A to v populárním skandinávském stylu, který má nejenom povedený design, ale také vychází primárně z přírodních materiálů. Ta je kombinace, které se do daného interiéru i do dané lokality dokonale hodí. I proto se jedná o domek, který je sice malý, ale je natolik útulný, že by se do něho nejraději nastěhoval opravdu každý. To ale možné není. Sice se majitelé pochlubili tím, kde a jak žijí, ale zároveň dodávají, že by toto místo nikdy neopustili. Stačí se na něho podívat a je každému jasné, proč tomu tak je.

Sdílejte článek