Důraz na kojení jí zabil syna, dnes vypráví svůj příběh ostatním maminkám, aby se nebály dát svému dítěti umělé mléko!

Je tomu již přes deset let, kdy její syn Landon zemřel z naprosto nepochopitelných příčin. Zemřel, protože odborníci radili ženě kojit za každou cenu. Dnes Jillian Johnson vypráví svůj příběh veřejně i pro ostatní rodiče, aby se nenechali nutit do něčeho, co může přinést namísto užitku smrt. Zbytečnou smrt dítěte, které nedostalo do tělíčka dostatek výživných látek z mléka. Její varování platí především pro všechny, co touží po pouze přirozeném vývoji svého dítěte a kojení prosazují za každou cenu. Landon totiž právě kvůli nucení do kojení za všech okolností umřel.

Strach z odsouzení

Pro Jilllian není snadné svůj příběh vyprávět ani po velmi dlouhé době. Krátce po úmrtí jejího novorozeného syna se dokonce styděla o problému mluvit, protože si vyčítala své tehdejší počínání. Dnes je v čele hnutí, které upozorňuje na nedostatky při kojení a chce varovat rodiče, aby nepodléhali kultu kojení za každou cenu. Jillian totiž porodila při akutním porodu císařským řezem zdravého chlapce. Dali mu jméno Landon a narodil se 25. února 2012 v porodnici, která se pyšní nálepkou „přátelská k dětem se zaměřením na kojení od prvního okamžiku“. Porodnice lpí na svých principech do té míry, že povolení použití umělé výživy musí předepsat ošetřující pediatr.

Kojení za všech okolností

Nehledě na to, že Jillian porodila syna císařským řezem a první den se jí netvořilo dostatek mléka, laktační poradkyně, zdravotní sestry i lékař doporučili pokračovat v přisátí a kojit za všech okolností. Během prvních 52 hodin života ztratil novorozenec necelých 10 procent své váhy, což nikoho ze zdravotnického personálu neznepokojilo a Jillian měla pokračovat v kojení. Během třetího dne ženu s dítětem propustili domů s tím, že jí byly doporučeny bylinky, které má užívat pro podporu kojení.

Čtěte také: Kuriózní příběhy gynekologů, které musíte znát i vy

Hladověl a plakal

Jillian kojila dlouhé hodiny, ale malý Landon byl k neutěšení. Dnes ví, že nevstřebával mateřské mléko a jeho přisátí nevedlo ke kýženému účinku. Měl hlad a byl dehydratovaný. Jeho utrpení trvalo dalších 12 hodin, poté usnul a dostal zástavu srdce z dehydratace a vyčerpání. Po 15 dnech na jednotce intenzivní péče zemřel. Naproti názorům v porodnici se lékař z JIP vyjádřil jasně: „po kojení vždy ještě lahvička“, jen tak je jistota, že je dítě syté. Dnes lituje, že se poddala radám a nedala dítěti láhev umělého mléka hned, Landon by mohl oslavit 10. narozeniny spolu s rodinou.

Zdroj: countryliving.com