Zrníčka melounu překvapují svými účinky. Pomáhají nejenom při špatném trávení

[no_pagination]

Vodní meloun je oblíbeným osvěžením během horkých letních měsíců. Stále se však najde dost takových lidí, kteří černá zrníčka z melounu vyhazují, protože jim prostě skřípají pod zuby. Ani netuší, jakou chybu dělají!

Zrníčka mají mnoho využití

V Číně si místní obyvatelé zvykli z dýňových zrníček vyrábět koření v oleji. Velmi jim chutnalo a podle tradiční čínské medicíny jsou zrníčka z vodního melounu i perfektní prevencí proti střevním onemocněním. Kromě Číňanů však na účinky dýňových zrníček přišel už celý svět. Jsou tím nejrychlejším a nejefektivnějším spalovačem tuků, což znamená, že jsou i jedničkou v hubnutí!

Obsahují mnoho důležitých látek

Melounová zrníčka obsahují vzácný riboflavin, ale i fosfor, vápník a zinek a kromě nich ještě i celou škálu vitamínu B. Všechny látky se významně podílejí i na spalování kilogramů. Kromě toho, v kombinaci s vodou nebo mlékem, jsou jejich účinky zcela nevídané. Vyzkoušejte a uvidíte sami.

Melounový lék

Při pojídání melounu zrníčka jednoduše nejezte, ale ani je nevyhazujte. Odkládejte si je stranou a pěkně si je spořte. Pokud si naspoříte jednu-dvě hrsti, pak si jděte připravit přírodní medicínu, která Vás kil navíc zbaví během několika týdnů. Přibližně hrst zrníček si rozdrťte v misce a zalijte sklenicí studené vody. Vodu přiveďte do varu a následný odvar pijte třikrát za den, nejlépe před jídlem.

Jsou přírodním lékem

Melounová zrníčka jsou světově uznávány jako přírodní diuretikum s působivými účinky. Při dietách je často používají i výživoví poradci, doporučují je dietologové, ale i gastroenterologové. Nápoj z nich pomáhá i mužům při léčbě a prevenci onemocnění prostaty. Odvar ze zrníček je fantastický i v boji s hypertenzí.

Ideální pro střeva

Pokud Vás trápí neprůchozí střeva, zácpa a problémy s pravidelnou stolicí, připravte si odvar ze zrníček a mléka. V poměru 1:10 smíchejte na prášek rozdrcená a usušená zrníčka z melounu s mlékem a pijte ohřáté nebo studené 2 šálky nalačno. V průběhu tří dnů se střeva pohnou a zdravá střevní mikroflóra bude přirozeně zpátky. Samozřejmě, v tomto případě je třeba pít nápoj pravidelně. Nezapomeňte, melounová zrníčka ve správném množství jsou nejlepším lékem téměř na všechny gastrointestinální problémy.

Zdroj fotografií: shutterstock.com