David Hampl
6 února, 2020

Jistě jste už někdy slyšeli o Downově syndromu. Pokud ano, pak jistě dobře víte, že je to velmi vážné genetické onemocnění, které se nedá vyléčit. Lidé s tímto syndromem ovšem patří na světě k jedněm z nejšťastnějších, protože jejich vnímání světa je úplně jiné než to naše. Jsou lidé, trpící tímto syndromem, kteří nemohou ani mluvit, což je velmi smutné, nicméně o ně můžeme aspoň pečovat. Kdo zná lidi s tímto syndromem tak ví, že to jsou velmi vděční lidé. Tento malý chlapec, který Downem trpí, nemůže bohužel mluvit, ale žije ve spokojené rodině. Ve chvíli, kdy jeho sestra začne hrát na kytaru se chlapec dokáže zázračně proměnit.

Těžký život s Downem

Rodiče dětí se zdravotním postižením čelí každý den mnohokrát náročnějším úkolům než rodiče zdravých dětí. Taková výchova je mnohem těžší, takže pokud se rodičům podaří dosáhnout pokroku ve vývoji dítěte, je to něco neuvěřitelného a zaslouží si to úctu. Musí to být totiž velmi náročné, ale určitě ne nezvladatelné. Důkazem je tato rodina. Amanda Gray je matkou pěti dětí. Její nejmladší syn se narodil s Downovým syndromem. Rodičům i sourozencům se ovšem podařilo pro tohoto chlapce vytvořit podmínky, ve kterých je jeho vývoj velmi hladký.

Neuměl mluvit

Dvouleté dítě zná průměrně 50 slov, nicméně má-li dítě Downův syndrom, je tento počet rapidně menší. Zřídka kdy vědí vůbec něco. Tento chlapec bohužel ve dvou letech neuměl téměř žádné a v podstatě ani nemluvil. Pak se ale stalo něco, co všechno změnilo. Chcete vědět, co se stalo? Pokračujte ve čtení.

Ať žije muzikoterapie

Chlapec Bo měl velmi rád svou sestru Lydii. Ta umí hrát na kytaru a doma velmi často trénuje. Chlapci se to začalo líbit, a tak vždy, když Lydie kytaru vytáhla a začala hrát, přispěchal za ní, aby poslouchal její zvuky a učil se. Začali spolu trávit více času, což neslo ovoce. Ukázalo se, že se chlapec od Lydie hodně naučil, a to jen díky hraní na kytaru. Z odborného hlediska se zde tedy vyplatila muzikoterapie. Pusťte si video a přesvědčte se sami.

Sdílejte článek