Existují potraviny, které mají obrovské množství živin, jsou přínosem pro tělo a mají minimální množství kalorií? Ano! Ať už máte dietu nebo ne, rozhodně byste je měli zařadit do svého jídelníčku. Které to jsou? -
Menu

Existují potraviny, které mají obrovské množství živin, jsou přínosem pro tělo a mají minimální množství kalorií? Ano! Ať už máte dietu nebo ne, rozhodně byste je měli zařadit do svého jídelníčku. Které to jsou?

V létě nás často přepadnou taková horka, že ani nemáme chuť jíst. Navíc se mnozí z nás zvlášť v létě bojí přibírání a snaží se o to více hlídat si štíhlou linii všemi možnými způsoby. Jenže jíst musíme, aby naše tělo dobře fungovalo a abychom nebyli unavení a bez energie. Co tedy jíst, abychom neohrozili svoji linii a zároveň neměli prázdný žaludek? Existuje celé řada potravin, které jsou chutné, mají spoustu živin, vitamínů a minerálů, a přitom minimum kalorií. Takové potraviny můžete jíst po kilech a nemusíte se bát, že by se to projevilo na vaší váze.

Je nesmírně nutné, abychom se naučili rozpoznávat potraviny s vysokým obsahem potřebných látek a zařadili je do svého každodenního jídelníčku. Uvidíte, že rozdíl poznáte brzy. Budete se cítit lépe a plni zdraví, a zároveň vás nebude trápit příbytek na váze.

Tyto potraviny zcela splňují výše uvedená kritéria. Jsou chutné a plné prospěšných látek a živin.

Cibule

Cibule je prý nejpoužívanější zeleninou na celém světě. A je to jen dobře! Je velice chutná, a přitom obsahuje na 100 g jen 40 kalorií. Můžete s ní skvěle ochutit jakýkoliv pokrm. Obsahuje mnoho prospěšných látek, zejména bioflavonoidů. Můžete ji konzumovat zasyrova, ale také tepelně opracovanou. Vyberte si z mnoha různých druhů, které vždy dodají vašemu jídlu šmrnc a chuť.

Okurky

Okurky jsou z velké části tvořeny vodou. Proto jsou ideální zeleninou na horké letní období, jelikož pomáhají udržovat tělo hydratované. Na 100 g mají jen 16 kalorií, takže okurek můžete sníst kolik chcete zcela bez výčitek. Je výborná do salátů, ale chutná i zcela samotná nebo jako příloha k pečivu.

Celer

O celeru se moc nemluví a řada z nás jej používá vlastně jen na přípravu vývarů. Jedná se o zeleninu, která má tzv. záporné kalorie. To znamená, že tělo ve skutečnosti spálí více energie na zpracování celeru, než získá z jeho konzumace. Můžete jej tedy sníst, kolik jen chcete. Celer má mnoho prospěšných vitamínů a minerálů, a je tedy škoda, že si jej nedopřáváme častěji v čerstvé formě. Existuje skvělý recept na celerový salát či pomazán ku, která zachutná skutečně každému. Vyzkoušejte ji i vy.

Růžičková kapusta

Růžičková kapusta nepatří zrovna k velmi oblíbeným druhům zeleniny. Řada lidí ji zcela odmítá jíst, ale možná nevědí, že se připravují o řadu vitamínů, minerálů a antioxidačních látek. Na 100 g má jen 43 kalorií, a při dietě je výbornou zeleninou. Můžete si ji dopřát jako přílohu k masu nebo jako součást polévek.

Jablka

A nejde jen o zeleninu. I když ta má obecně méně kalorií než ovoce, i některé druhy ovoce si můžete dopřávat zcela bez výčitek. I sladké jablko má na 100 g jen 52 kalorií, což skutečně není moc. Můžete si jej tedy dopřávat dle své chuti jako často jen budete chtít. A určitě neuděláte chybu. Obsahuje velice prospěšný pektin, který je důležitý pro detoxikaci, a také další kyseliny, které ulehčují trávení a snižují riziko vzniku žlučníkových kamenů.

Pomeranče

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…