Existují rakovinotvorné předměty? Ano! Dost možná je máte doma. Podívejte se, které to jsou

Rakovina dnes nemusí člověku hrozit jenom z toho, co jí, nebo z toho, že kouří, popřípadě třeba také z toho, v jakém žije prostředí. Zapomínat nelze na fakt, že může hrozit i z toho, jakými věci se obklopujete a jaké doma máte. Existují takzvané rakovinotvorné předměty. Co si pod nimi můžeme představit? jedná se o takové věci, které mají vysoký obsah různých karcinogenních látek. Ty působí na lidského člověka a mohou způsobit rakovinotvorné bujení.

Jaké látky jsou rizikové?

Co všechno můžeme zařadit mezi nebezpečné karcinogenní látky? Je jich celá řada. Mezi ty nejznámější však určitě patří formaldehyd, nitrobenzen, ale také methylenchlorid nebo několik podobných. Ty se stávají jednou z hlavních surovin různých produktů, které běžně používáme doma. A to je problém. Seznamte se s věcmi, které je dobré z bytu nebo domu raději vyhodit, a to pokud vám záleží na svém zdraví.

Šampony

Bez nich se neobejdeme, jelikož jsou naprostým základem hygieny a tedy i naprostým základem péče o lidské tělo. Nutno ale říci, že ne všechny šampony jsou kvalitní. Mnoho z nich může být takzvaně rakovinotvorných. Jak je lze jednoduše poznat? Doporučujeme si všímat jejich složení. Mezi látky takzvaně problémové patří sodium lauryl sulfát, sodium laureth sulfát, parabeny, polyethylen glykol, formaldehyd. Od takových šamponů raději dejte ruce pryč. Máte obavy? Jsou na místě. Raději kupujte šampony přírodní, bez chemie. Poslouží stejně, možná i lépe.

Čtěte také: Už jste slyšeli o technice Kaizen? Jedná se o jednoduchou metodu, která účinně pomůže překonat lenost!

Vonné svíčky

Milujete je, jelikož mají příjemné světlo a také krásnou vůni? Pokud ano, je na místě zvážit také to, jak velká mohou být rizika. Pokud nejde o svíčku kvalitní, s přírodními složkami, tak může hrozit, že bude velkým zdrojem rakoviny. Co všechno se v nich může objevit, to je až zarážející. Jenom v samotných knotech může být i olovo. Velký chemický koktejl je i v samotném vosku, kam se pro úsporu přidává řada různých látek. A ty jsou doplněny dalšími, které zajišťují onu vůni. Pokud nechcete riskovat, vsaďte na přírodní včelí vosk a bavlněný knot.

Osvěžovače vzduchu

Problémy jsou u nich stejné, jako je tomu v případě svíček. I tady je komplikací především to, že jsou doslova plné chemie. Právě ta totiž zajišťuje jejich požadované vlastnosti, kterými může být například schopnost eliminovat pachy, může se jednat o určitou vůni, stejně jako o schopnost vydržet ve vzduchu delší dobu. Bohužel tato chemické složení má výrazný vliv i na zdraví lidského těla. Mimo jiné i proto, že jsou látky vypouštěny do prostoru a každý se jich může nadýchat a chemické sloučeniny dostat přímo do svého těla. Jako alternativu doporučíme raději přírodní esenciální oleje, které můžete do prostoru dostat třeba pomocí různých difuzérů, nebo s využitím odpařování.

Spreje proti hmyzu

Tady samozřejmě nikdo nepochybuje o tom, že látky v nich obsažené jsou špatné. Doslova smrtící. Je jasné, že kdy dokážou zabít hmyz – tedy živý organismus, tak budou problémové. Sice jsou na první pohled pro člověka neškodné, ale čím více se používají, tím více chemie se do lidského organismu dostává. A jelikož zabijí živého tvora, snadno zabijí i mnoho buněk v lidském těle. Nehledě na podnícení rakovinotvorného bujení. Pokud už potřebujete proti škůdcům bojovat, vsaďte na prevenci a přírodní produkty s typickými vůněmi, které konkrétní škůdce nesnáší. Na pavouky je třeba máta, na létající hmyz to může být ocet.

Malířské potřeby

Máte je doma uloženy? Potom jsou doslova časovanou bombou. Je jedno, jestli se jedná o klasické barvy, nebo se jedná o penetrační nátěry, různá rozpouštědla, ředidla a mnoho dalšího. Pokud se doma chystáte malovat, nekupujte tyto věci s předstihem, ale až těsně před malováním. A jakmile dostane interiér vašeho domu neb o bytu nový vzhled, vše vyhoďte, nebo alespoň uložte daleko od lidí, na dobře větrané místo.

Plastové produkty

Plast je dnes všudypřítomný. A nutno říci, že má mnoho podob. Varianty, které přicházejí do styku s potravinami jsou přece jenom poměrně dost hlídané a kontrolované. U ostatních už to tak růžové nebude. Nehledě na to, že dnes si lze objednat cokoliv i z druhého konce světa, kde se na různé limity chemických látek téměř nehledí. A problém je na světě.