Fanoušek Pána prstenů si postavil pohádkový dům. Když uvidíte, co ukrývá uvnitř, nebudete tomu věřit!

Někteří fanoušci dokážou i nemožné, jen aby dosáhli svého vysněného cíle. Jedním z nich je i Skot Stuart Grant. Postavil si svůj vlastní hobití dům, který okouzlí i ty nejzarytější odpůrce fantasy světa. Je tak pohádkový, že už jen pohled na něj Vám vyrazí dech.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Svůj vlastní fantastický svět si postavil Stuart doslova zde na Zemi. Dům se nachází nedaleko městečka Tomich a je tak reálný, jak si jen dokážete představit. Jeho sousedé se shodují v tom, že dům je největší atrakcí, jaká na místě kdy byla. Domeček vypadá magicky zvenku a zevnitř je ještě impozantnější.

Dlouhá léta ho pokrýval mech

Dům byl paradoxně postaven ještě v 80. letech minulého století. Jeho majitel si dal záležet na tom, že dokud ho nezveřejní širokému světu, musí pořádně obrůst mechem. Jinak by to přece nebyl hobití dům! Jak vidíte, dům je tedy zcela pokryt mechem, má velké zaoblené dveře, které návštěvníky uvede na místo, kde se skutečná realita střetává se skutečnou fantazií.

Čtěte také: Letné krásy slovenska, kam sa pozrieť?

Ten, kdo do domu vejde, se stává skutečným Hobitem. Dům je jako muzeum Tolkienovy kultury. Pokud si někdo někdy nevěděl představit, co měl slavný spisovatel na mysli, když psal své příběhy o hobitech, nízkých bytostech podobným lidem, pak je tento dům věrným obrazem jeho představ o tom, jak žili. I sám velký spisovatel by mohl být na svého fanouška právem hrdý.

Dům je plnohodnotně vybaven a má i dokonalou pohádkovou kuchyni, v níž se dají vyvařovat ty největší dobroty.

Obývák nezaostává a poskytuje jejím obyvatelům tak pohodlí, jaké najdete v jakémkoli jiném komfortně zařízeném domě. Útulnost a duch domu jsou dvě věci, které Vám udeří do duše, jakmile do domečku vejdete.

Dům je vytápěn především krbem. Jeho majitel tvrdí, že teplo se v něm v zimě udrží přesně tak dlouho, jak příjemný chládek během horkého léta.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Do takové postele a v takovém domě by se chtěli podívat nejen všechny děti, ale i dospěláci.

Půvabné dřevěné schodiště vyvolává pocit, že lezete do koruny stromu. Aby ne!

Nuž a pokud jste si náhodou mysleli, že tento dům nemá koupelnu a toaletu, vyvedeme Vás z omylu. Stuart Grant dokonce tvrdí, že na žádném jiném záchodě se nesedí lépe, než na tomto.

V domě nemůže chybět ani pracovna, která se pyšní svou dominantou – stolem. Pozoruhodné jsou i doplňky, jako kožešiny, samorosty či jiné drobnosti silně připomínající les.

Majitel domu se stará i o zahrádku. Nejvíce ze všeho mu však leží na srdci mechy, kterými svůj dům nechává nadále obrůstat.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Idylku uzavírá jezírko, ve kterém se najde i nějaká ta živá bytost.

Každý, koho dům ohromil a nevěřícně kroutí hlavou, přičemž neví, zda se mu tento výtvor líbí nebo ne, by měl poznat i jeho majitele a tvůrce v jedné osobě. Tento sympatický a usměvavý pán miluje svůj vlastní svět tak velmi, že mu jeho zanícení nikdo nemůže zazlívat.