Fascinující příroda! Tahle sovička dokonce s policistkou komunikuje!

Den jako kterýkoli jiný ve službě. Tedy jen do chvíle, než dva policisté narazili při kontrole polní cesty v okrese Boulder na rozkošného turistu. Uprostřed silnice totiž sedělo mládě sýce amerického a mělo zájem o společenskou konverzaci. Jak si jinak vysvětlit zajímavé pohyby a reakce na hlas zasahující policistky? Rozhodně šlo o zajímavý rozhovor, než sovička zase odletěla do divočiny. Posuďte sami autentické záběry z policejní kamery.

Divoká příroda okresu Boulder

Kam za panenskou přírodou v Americe? Rozhodně do státu Colorado, který zve na nádherné scenérie se skalisky v pozadí. Oblast okresu Boulder je proslavená svou divokou krajinou na úpatí Skalistých hor. Stejnojmenné město se nachází asi 40 kilometrů od Denveru, hlavního města Colorada, v nadmořské výšce 1 655 metrů nad mořem. Přírodní podmínky jsou ideální pro výskyt různých divokých a ohrožených zvířat, Boulder je tak domovem pro medvědy, pumy, tlustorohých ovcí, jelenců, losů nebo sýců amerických.

Sovy z čeledi puštíkovitých

Posledně zmíněná sova patří do čeledi puštíkovitých a patří mezi velikostně malé exempláře, měří do dvaceti centimetrů, přičemž poznávacím znamením je zejména bílá skvrna mezi očima. V této oblasti se vyskytuje tento druh poměrně hojně, protože hnízdí v jehličnatých nebo smíšených lesích, živí se drobnými hlodavci. Právě s mládětem této sovy se setkala jednoho dne také policejní hlídka na polní cestě za městem.

Čtěte také: Servírka dostala poznámku od vdovy a zůstala v slzách!

Pokec s mládětem sýce

Dospělí jedinci sýce amerického jsou velmi rozkošná stvoření. Ještě úžasnější je setkání s mláďaty, což mohou dosvědčit dva zasahující policisté, kteří na jedno narazili při kontrole polních cest. Nejprve neměli vůbec tušení, s kým mají tu čest, uprostřed cesty totiž sedělo mládě. „Ahoj, co se děje?“ přiblížila se policistka k malé sovičce. Překvapené mládě třeštilo oči a půvabně kroutilo hlavou. Ještě chvilku „porozprávělo“ s policistkou, a nakonec odletělo do bezpečí. Příspěvek se oprávněně stal virálním a diskutující v komentářích řeší, co asi bylo předmětem další konverzace.

https://air.tv/?v=_OamSIqyQ8eEeTdumB_WKw

Zdroj: spotlightstories.co