Fascinující! Tento fotoaparát bez přestání fotil po 10 hodin a je neuvěřitelné, co zachytil! Je až k neuvěření, že se jedná o realitu a nikoliv dílo vytvořené v počítači. Sami se pokochejte tím, co je za pár hodin možné udělat -
Menu

Fascinující! Tento fotoaparát bez přestání fotil po 10 hodin a je neuvěřitelné, co zachytil! Je až k neuvěření, že se jedná o realitu a nikoliv dílo vytvořené v počítači. Sami se pokochejte tím, co je za pár hodin možné udělat

Moderní technologie nám výrazně usnadňují život. Můžeme díky nim zjisti spoustu věcí – například tento člověk nechal svůj fotoaparát deset hodin a poli a nafotil 1 600 fotografií. Svoji desetihodinovou práci pak přetvořil do videa, které má pouhé tři minuty a třicet sekund!

Technika, která zastaví pohyb

Technika, kterou Scott Miller použil, se říká stop motion (zastavení pohybu). Také se můžete setkat s pojmem fázová nebo po-okénková technika.

Jde při ní vlastně o to, že se objekt mezi jednotlivými snímky vždy posune – účelem je, aby celkový výsledek vypadal co nejvíce plynule a co nejvíce spojitě.

Tato technika má jednu velkou nevýhodu – je ohromně časově náročná – ale to je vidět i na projektu Scotta Millera. Jeho desetihodinová práce mu přinesla pouze tříminutový výsledek.

Technika stop motion se často používá při animace, nejznámější filmy vytvořené touto technikou jsou:

  • Ukradené Vánoce Tima Burtona
  • Ovečka Shaun
  • Fantastický pan Lišák

Jak se staví dům

Na videu Scotta Millera vidíme, jak se pomalu z ničeho postaví dům s přístavbou. Stavba začíná postavením dřevěných trámů a postavení nosných zdí. Pokud se budete dívat pozorně, můžete na pár snímcích po velice krátkou dobu zahlédnout koně.

Parta dělníků se nezalekne ani práce na střeše. Profesionálně vztyčí střešní štít a jistým a neuvěřitelně rychlým tempem pokračují se stavbou střechy. Nakonec položí i poslední tašku a jejich práce je hotová.

Je neuvěřitelné, za jak krátký čas dokázali postavit něco tak velkého jako je budova, kterou můžete vidět ve videu. Na jejich dokonale organizovanou práci je radost se podívat. Mumraj pracovníků připomíná dokonalou práci včelího roje nebo rychlé kmitání geniálních mravenčích stavitelů.

Jeden si může jen přát, aby podobně efektivní práci mohl vidět i jinde, než jen na videu – a ideálně při práci na opravách vytížených silnic.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZÁBAVA

Skupina vězňů se sešla na nádvoří a když začala hrát…

Když se řekne věznice, vybaví se asi většině z nás něco jiného než tanec. V případě jedné věznice na Filipínách to ale…
ZÁBAVA

Nebudete věřit tomu, co předvedla jedna důchodkyně v talentové soutěži.…

Nejrůznější talentové soutěže patří již několik let mezi nejoblíbenější televizní i internetové pořady. Téměř každá země na světě má v současnosti…
ZÁBAVA

Pamatujete na Evíka ze Slunce, seno, jahody? Tato herečka nejspíš…

Znáte dnes již klasickou sérii Slunce seno….? Určitě ano. Televize ji pravidelně vysílají a diváci se u ní i po…
ZÁBAVA

Zcela nové záběry z natáčení Hříšného tance vás dojmou. Zavzpomínejte…

Filmových trháků, ve kterých figuruje láska a tanec, je mnoho. Při tanci v sobě totiž probouzíme pocity, které si možná nikdy…
ZÁBAVA

Odhaleno: Tajemství kultovní trilogie Zdeňka Trošky. Pikantní příběhy z natáčení…

Oblíbená trilogie odehrávající se v létě a Zdeněk Troška – tolik stačí k tomu, aby si každý vybavil všechny tři díly: Slunce,…
ZÁBAVA

Rodiče daných dětí nechali své ratolesti jenom chvíli bez dozoru.…

Pes je skvělý přítel člověka a také mnohdy výborná chůva pro děti. Ačkoliv není radno nechávat děti úplně bez dozoru…