Fascinující! Tento fotoaparát bez přestání fotil po 10 hodin a je neuvěřitelné, co zachytil! Je až k neuvěření, že se jedná o realitu a nikoliv dílo vytvořené v počítači. Sami se pokochejte tím, co je za pár hodin možné udělat -
Menu

Fascinující! Tento fotoaparát bez přestání fotil po 10 hodin a je neuvěřitelné, co zachytil! Je až k neuvěření, že se jedná o realitu a nikoliv dílo vytvořené v počítači. Sami se pokochejte tím, co je za pár hodin možné udělat

Moderní technologie nám výrazně usnadňují život. Můžeme díky nim zjisti spoustu věcí – například tento člověk nechal svůj fotoaparát deset hodin a poli a nafotil 1 600 fotografií. Svoji desetihodinovou práci pak přetvořil do videa, které má pouhé tři minuty a třicet sekund!

Technika, která zastaví pohyb

Technika, kterou Scott Miller použil, se říká stop motion (zastavení pohybu). Také se můžete setkat s pojmem fázová nebo po-okénková technika.

Jde při ní vlastně o to, že se objekt mezi jednotlivými snímky vždy posune – účelem je, aby celkový výsledek vypadal co nejvíce plynule a co nejvíce spojitě.

Tato technika má jednu velkou nevýhodu – je ohromně časově náročná – ale to je vidět i na projektu Scotta Millera. Jeho desetihodinová práce mu přinesla pouze tříminutový výsledek.

Technika stop motion se často používá při animace, nejznámější filmy vytvořené touto technikou jsou:

  • Ukradené Vánoce Tima Burtona
  • Ovečka Shaun
  • Fantastický pan Lišák

Jak se staví dům

Na videu Scotta Millera vidíme, jak se pomalu z ničeho postaví dům s přístavbou. Stavba začíná postavením dřevěných trámů a postavení nosných zdí. Pokud se budete dívat pozorně, můžete na pár snímcích po velice krátkou dobu zahlédnout koně.

Parta dělníků se nezalekne ani práce na střeše. Profesionálně vztyčí střešní štít a jistým a neuvěřitelně rychlým tempem pokračují se stavbou střechy. Nakonec položí i poslední tašku a jejich práce je hotová.

Je neuvěřitelné, za jak krátký čas dokázali postavit něco tak velkého jako je budova, kterou můžete vidět ve videu. Na jejich dokonale organizovanou práci je radost se podívat. Mumraj pracovníků připomíná dokonalou práci včelího roje nebo rychlé kmitání geniálních mravenčích stavitelů.

Jeden si může jen přát, aby podobně efektivní práci mohl vidět i jinde, než jen na videu – a ideálně při práci na opravách vytížených silnic.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZÁBAVA

Budete překvapeni, jak skvěle zní píseň Under Pressure bez hudebního…

Zpěvák David Bowie a skupina Queen patří do celosvětové hudební síně slávy. Jejich písně znají lidé po celém světě a…
ZÁBAVA

Porotce přeruší po pár vteřinách vystoupení. Vystupující chlapec se cítí…

Představte si, že je vám teprve 12, seberete veškerou odvahu a přihlásíte se do talentové soutěže, protože věříte, že umíte…
ZÁBAVA

Dech beroucí výkon soutěžícího X Factoru. Tohle porota nejenom dlouho…

Pokud existuje píseň, která je evergreenem talentových soutěží, pak je to jistě Hallelujah Leonarda Cohena. Je to snad vůbec nejčastěji…
ZÁBAVA

Neuvěříte, jaký talent se skrývá v této malé dívence. Je…

Talentové soutěže jsou plné více či méně ohromujících vystoupení, které vás mohou pobavit, nadchnout nebo i znechutit. Ale nad tímto…
ZÁBAVA

Toto video už viděly miliony diváků. I vám vykouzlí úsměv…

Bláznivý nápad, který ale chytne za srdce. Přesně to se zrodilo v hlavě Matta Braye, který se nebál jít si za…
ZÁBAVA

To musíte vidět! Tenhle geniální pes se v žádném případě…

Dávno se ví, že pes je nejlepší přítel člověka. Občas se ale stává, že člověk není nejlepší přítel svého chlupatého…