Felix Slováček a jeho velká životní premiéra. Účastnila se celá rodina, kromě Dády Patrasové. Proč se neukázala?

Felix Slováček, slavný český hudebník a skladatel, nedávno zažil nezapomenutelný den, kterým byl oslavou jeho životního díla. Felix se rozhodl zorganizovat premiéru svého dokumentárního filmu, který mapuje jeho hudební kariéru a inspirace na Šumavě.

Slováček a jeho lásky k Šumavě

Je dlouholetým obdivovatelem přírody, a zejména Šumavy, která ho inspirovala k mnoha jeho hudebním skladbám. Jeho oblíbeným hudebním skladatelem je Bedřich Smetana, a právě jeho symfonická báseň Vltava ho přivedla k zájmu o místa na Šumavě, která inspirovala Smetanu ke kompozici této skladby. Jedním z těchto míst je sousoší postav z opery Čertova stěna, které se nachází přímo před hotelem na břehu horské Vltavy.

Felix se rozhodl, že natočí dokument Felix Slováček a magická Šumava, ve kterém přiblíží veřejnosti svou lásku k této oblasti a ukáže nádherná místa, která na něj zapůsobila. Tento dokument se stal základem pro slavnostní premiéru, která se konala v Rezidenci primátora.

Čtěte také: Na Česko dopadla ledová kalamita: Nehody a úrazy přibývají

Slavnostní premiéra a přítomnost rodiny

Slavnostní premiéry se zúčastnili nejen fanoušci Felixe Slováčka, ale také jeho blízcí. Na akci nechyběly jeho děti, prvorozená René, Felix mladší a nejmladší dcera Anna. Všichni byli svědky nejen premiéry dokumentu, ale také hudebního čísla, které Felix Slováček připravil jako dárek pro přítomné hosty.

Nicméně, na slavnostní premiéře se neukázala Dagmar Patrasová, přítelkyně a dlouholetá spolupracovnice Felixe Slováčka. Tato absence vyvolala otázky a spekulace o stavu jejich vztahu.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Julie Slováčková (@anna_julie_slovackova)

Nepřítomnost Dády Patrasové a spekulace

Dagmar Patrasová, známá česká herečka, se rozhodla neúčastnit se slavnostní premiéry dokumentu Felixe Slováčka. Tato absence vyvolala otázky o stavu jejich vztahu a spekulace o tom, zda jsou stále spolu. V minulosti se Felix a Dagmar dostali do sporu kvůli rozdělování honorářů.

Dagmar Patrasová se rozhodla, že nemusí být přítomna na každé akci, která se týká Felixe Slováčka.

Dokument Felix Slováček a magická Šumava

Dokument Felix Slováček a magická Šumava představuje nejen hudebníka a jeho vztah ke Šumavě, ale také krásu této oblasti. Felix se rozhodl ukázat divákům místa, která ho inspirovala a která mají pro něj zvláštní význam.

Ve filmu je možné vidět nádherná místa, jako je vyšebrodský klášter, hrad Rožmberk v Rožmberku nad Vltavou, Vítkův hrádek a Lipenská víla stojící na břehu lipenského jezera. Tyto lokality mají pro Felixe Slováčka zvláštní význam a jsou spojeny s jeho hudební tvorbou.