Fenka na srdcervoucích záběrech prosí muže o záchranu: Co se stalo potom, to vyrazilo dech každému, kdo tyto obrázky viděl a seznámil se s celým příběhem

Ve chvíli, kdy se objevilo na sociálních sítích srdcervoucí video, měla vyhráno. O tom však fenka, která právě porodila svá štěňata neměla ani tušení, proto se snažila přesvědčit a uprosit muže svými tlapkami, aby jí pomohl a nenechával jí opuštěnou před branou pozemku i se všemi štěňaty. Muž se však přesvědčit nenechá, odstrčí fenku, a i s krabicí plnou štěňátek s ještě zalepenýma očima jí zanechává opuštěnou, nemocnou a bez pomoci. Rychle ujíždí.

Dobrovolnické centrum s tisícovkou zvířat

Zanechat nemocnou fenku i se štěňaty před branou útulku? V dobrovolnickém centru, které hostí více než 1000 nalezenců jsou zvyklí na různé chování, ale toto bylo šokem i pro ně. Na záběrech CCTV kamery totiž zahlédli muže, který přijíždí svým autem, vypouští psa a spolu s krabicí jej zanechává u plotu. Fenka však bojuje a snaží se přesvědčit dotyčného muže, aby jí neopouštěl s právě narozenými štěňátky.

Fenka s nádorem

Fenka prosící na záběrech tlapkami nakonec štěstí měla. Muž jí totiž zanechal v útulku, kde se dobrovolníci právě o takové pejsky starají. Během krize se však v centru starají už o více jak 1000 pejsků a fenek, nemocná fenka pro ně znamenala další finanční zátěž. Prohlídka u veterináře totiž odhalila rakovinu prsu. Až další následné vyšetření zjistilo, že výrůstky na bradavkách nejsou nádory, nýbrž pyometra, která se projevuje jako rozsáhlý zánět dělohy. Na takové výdaje související s péčí však neměli v centru Kluang Johor Stray Dog Home prostředky.

Čtěte také: Potraviny, které podporují čištění tepen a navíc chrání před infarktem. Rizika klesnou na naprosté minimum

Záchrana díky sociálním sítím

Po prvotním vzteku, že někdo zanechal bez dovolení fenku i s pěti štěňaty u bran centra, vystřídal nápad, jak zajistit finance. Centrum zahájilo dárcovskou kampaň na sociálních sítích, kde také sdíleli dotyčné záběry. V té chvíli se začaly sbíhat malé příspěvky od laskavých lidí, kterým nebyl osud nalezenců lhostejný. Ohlásil se nakonec také muž z videa, který vysvětlil, že on sám je v tomto příběhu nevinně, protože fenka byla toulavá a on jí a její štěňata pouze našel a přivezl do centra.