Fotografie opuštěného psa láme srdce lidem z celého světa

Žádná slova nemohou dostatečně popsat, jak zklamaný a zlomený byl čtyřletý americký buldok, když byl rodinou umístěn do útulku a musel se tak oddělit od svého majitele. Srdcervoucí fotka amerického buldoka jménem Ritter, která ho ukazuje s pohledem k zemi se smutným výrazem, se na internetu rychle rozšířila. Jen na Facebooku byl příspěvek sdílen více jak tří tisíc krát.

Jediný obrázek má hodnotu tisíce slov

Říká se, že i jediná fotografie může říct více, než tisíc slov. A tato není žádnou výjimkou. Ritter se musel oddělit od svého majitele, protože rodina přišla o svůj domov. Když dorazili do útulku, myšlenka, že se budou muset nadobro odloučit od svého pejska, pro ně byla velice těžká. Bohužel jde o situaci, kterou v útulcích vidí každý týden.

Všechno zlé je pro něco dobré

Rodina přišla o svůj domov a s ním i Ritter. A rozhodně nejde o jediného psa, který se potýká se zlomeným srdcem a pocitem beznaděje. Dobrou zprávou ale je, že tato fotografie Rittera byla jediná. Díky postování příspěvku a jeho virálnímu ohlasu se Rittera ujala nová rodina již následující den! V novém příspěvku se buldok již usmíval na dobrovolníka a fotografa Alana Wlasuka.

Čtěte také: Test DNA ukázal, že dvě dívky k sobě mají více blízko, než si myslely

Sociální sítě jako nová šance

Lidé často mluví o sociálních sítích negativně. Vždy ale záleží na tom, jak je využijete. Na tomto případu a mnoha podobných je vidět, že sociální sítě mohou být i k užitku. Psům i kočkám, které jejich majitelé z jakéhokoli důvodu opustili, mohou rychle dopřát nový a mnohem lepší domov. Z tohoto důvodu se mnoho útulků rozhodlo všechna zvířata fotit a dávat na sítě.

Čím lepší fotografie, tím lepší. Někdy se opuštěná zvířata dočkají nového domova díky roztomilé fotce, v jiných případech (jako je tento) to může být díky jedinečnosti a smutnosti snímku. Chcete-li si pořídit nového mazlíčka, jako první byste měli projít facebookové stránky lokálních útulků, u kterých můžete najít přesně to, co hledáte.