Fotografie před a po operaci transplantace jater, která vám vyrazí dech

Všichni víme, že darování orgánů je velmi důležitá věc. Dárci zachraňují každý den životy, které by jinak nebylo možné zachránit. Na transplantaci orgánů přitom po celém světě čekají tisíce pacientů. Seznam je mnohem delší než počet dárců. Proto je důležité, abychom si uvědomovali důležitost transplantace lidských buněk, tkání i orgánů.

mypositiveoutlooks.com

Neuvěřitelná proměna po operaci

Gareth Weeks ze Skotska se vyfotil se svou dcerou před svou transplantací jater a po operaci. Rozdíl uvidíte na první pohled a je to naprosto neuvěřitelné. Kdyby lékaři nenašli vhodného dárce jater pro tohoto muže, nemusel být již naživu a jeho dcera by ztratila svého otce ve velmi nízkém věku. Fotografie mluví za celé poslání, které plní dárci orgánů.

mypositiveoutlooks.com

„Dárcovství orgánů opravdu zachraňuje životy!“ napsal Gareth ke svému příspěvku. Dárci orgánů, ať už živí nebo mrtví, dávají ostatním druhou šanci na dlouhý a zdravý život. Samozřejmě existuje šance, že tělo nový orgán nepřijme, ale ve většině případů se jedná o velmi úspěšné operace. Mnoho z nás si to neuvědomuje, ale darování orgánů doopravdy může někomu zachránit život.

Čtěte také: Princ Harry prohrál soud se svou rodinou! Ochranka nebude a ještě musí zaplatit 30 milionů za soudní výlohy!

mypositiveoutlooks.com

Fotografie mluví za vše

Na první fotografii je vidět Gareth se svou dcerou. Jeho žaludek je nafouklý a kůže velmi žlutá od žloutenky. Ta byla následkem nevyléčitelného chronického onemocnění jater, které je známé jako primární sklerotizující cholangitida (PSC), kterou Gareth trpí. Na druhé fotografii se stal malý zázrak. Jeho břicho není oteklé a pokožka vypadá velmi přirozeně.

mypositiveoutlooks.com

„Prosím, mluvte o tom a dejte svým blízkým vědět o svých přáních,“ pokračuje Gareth. Muž se snaží zvýšit povědomí o zázracích, které mohou dárci orgánů udělat pro jiné lidi. Gareth byl na seznamu pro transplantaci 7 měsíců, než dostal radostnou zprávu. Mnoho lidí ale nemá ani 7 měsíců života a nedostane se na jejich jméno včas. Tento muž si velmi dobře uvědomuje, že měl velké štěstí.

mypositiveoutlooks.com

Zdroj: mypositiveoutlooks.com