David Hampl
26 září, 2019

Je to jen pár týdnů, co Karel Gott veřejně oznámil, že trpí akutní formou leukémie. Jak je známo, akutní leukémie neumožňuje kostní dřeni vytvářet zdravé červené krvinky. V důsledku toho člověk trpí chudokrevnosti, což způsobuje nedostatek kyslíku v organismu. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016. Tenkrát prohlásil, že ani po těžké nemoci se nehodlá s hudební kariérou rozloučit, a určitě to neplánuje ani nyní. Vše ale záleží na vývoji jeho nemoci a na následcích, které na něm zanechá.

Vytrvalý bojovník a profesionál

Karel Gott přitom patří k nejpopulárnějším zpěvákům u nás. Na svém kontě má skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Své fanoušky má nejen v tuzemsku, ale milují ho i lidé v Německu, Rakousku nebo Rusku. Je pověstný tím, že koncerty neodvolává za téměř žádných okolností. Dokonce i když mu zemřela maminka nebo byl po operaci břicha, vždy stál ihned na pódiích a nechal se „léčit“ nadšením a podporou svých fanoušků. A podobně to určitě hodlá dělat i teď. Rozhodně nic nevzdává a věří, že na pódia se vrátí opět v plné síle.

Zároveň s oznámením o své nemoci též požádal média o respektování svého soukromí a o to, aby dopřála jemu i jeho rodině klid. Dodal, že věří, že mu média nebudou denně v patách, což by mohlo přitížit nejen jeho stavu. Obavy má i o své nezletilé dcery, které samozřejmě musí celou situace také snášet dost těžce.

Fanoušci mistra zasypávají dojemnými vzkazy

Média naštěstí jeho prosbu respektují, snad i z úcty k tomuto velmi oblíbenému umělci. Karlu Gottovi také zvedají náladu tisíce vzkazů, které mu denně posílají fanoušci z různých částí republiky. Všichni mu přejí brzké uzdravení a skládají mistrovi komplimenty. A je jasné, že taková reakce je pro zpěváka velkým povzbuzením, že na něj stále tolik lidí pamatuje a doufá, že jej opět uvidí na pódiu.

Aktuálně se Karel Gott podrobuje intenzivní léčbě ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Léčba je náročná a pro člověka jeho věku ještě dvojnásobně více. Rozhodně se ale nezdá, že by se zpěvák chtěl schovávat nebo se uzavírat před světem. Aktuálně prý pracuje na své autobiografii a ani při nemoci tedy nijak nezahálí. Gott jednoduše je bojovník, který rozhodně nestahuje kalhoty, když brod je ještě daleko, a dokázal to již mnohokrát předtím. Jeho kolegové o něm mluví jako o „tvrďákovi“, který se nezalekne ničeho, a to ani zákeřné nemoci.

A jak sám Gott říká – podpora lidí mu pomáhá se vyléčit a nabrat ztracenou sílu. Tolik dojemných zpráv a komentářů jistě nečekal a lidé jej nepřestávají zasypávat slovy povzbuzení a podpory. Nezbývá tedy než věřit, že Zlatý slavík opět zabojuje a znovu porazí nemoc, která si na něj snaží dělat nároky. A snad jej opět uvidíme na pódiích mezi těmi, na nichž mu tolik záleží – jeho fanoušky.

Sdílejte článek