Gott přiznal vážnou nemoc. Sílu k boji čerpá za vzkazů fanoušků. Čte si je každý den a dodávají mu mnoho energie. Nezůstává jen u toho. Fanouškům posílá poděkování za podporu v těchto těžkých chvílích

Je to jen pár týdnů, co Karel Gott veřejně oznámil, že trpí akutní formou leukémie. Jak je známo, akutní leukémie neumožňuje kostní dřeni vytvářet zdravé červené krvinky. V důsledku toho člověk trpí chudokrevnosti, což způsobuje nedostatek kyslíku v organismu. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016. Tenkrát prohlásil, že ani po těžké nemoci se nehodlá s hudební kariérou rozloučit, a určitě to neplánuje ani nyní. Vše ale záleží na vývoji jeho nemoci a na následcích, které na něm zanechá.

Vytrvalý bojovník a profesionál

Karel Gott přitom patří k nejpopulárnějším zpěvákům u nás. Na svém kontě má skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Své fanoušky má nejen v tuzemsku, ale milují ho i lidé v Německu, Rakousku nebo Rusku. Je pověstný tím, že koncerty neodvolává za téměř žádných okolností. Dokonce i když mu zemřela maminka nebo byl po operaci břicha, vždy stál ihned na pódiích a nechal se „léčit“ nadšením a podporou svých fanoušků. A podobně to určitě hodlá dělat i teď. Rozhodně nic nevzdává a věří, že na pódia se vrátí opět v plné síle.

Zároveň s oznámením o své nemoci též požádal média o respektování svého soukromí a o to, aby dopřála jemu i jeho rodině klid. Dodal, že věří, že mu média nebudou denně v patách, což by mohlo přitížit nejen jeho stavu. Obavy má i o své nezletilé dcery, které samozřejmě musí celou situace také snášet dost těžce.

Čtěte také: Máte chuť na něco neobyčejného a chutného? Máme pro Vás skvělý tip na vynikající večeři.

Fanoušci mistra zasypávají dojemnými vzkazy

Média naštěstí jeho prosbu respektují, snad i z úcty k tomuto velmi oblíbenému umělci. Karlu Gottovi také zvedají náladu tisíce vzkazů, které mu denně posílají fanoušci z různých částí republiky. Všichni mu přejí brzké uzdravení a skládají mistrovi komplimenty. A je jasné, že taková reakce je pro zpěváka velkým povzbuzením, že na něj stále tolik lidí pamatuje a doufá, že jej opět uvidí na pódiu.

Aktuálně se Karel Gott podrobuje intenzivní léčbě ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Léčba je náročná a pro člověka jeho věku ještě dvojnásobně více. Rozhodně se ale nezdá, že by se zpěvák chtěl schovávat nebo se uzavírat před světem. Aktuálně prý pracuje na své autobiografii a ani při nemoci tedy nijak nezahálí. Gott jednoduše je bojovník, který rozhodně nestahuje kalhoty, když brod je ještě daleko, a dokázal to již mnohokrát předtím. Jeho kolegové o něm mluví jako o „tvrďákovi“, který se nezalekne ničeho, a to ani zákeřné nemoci.

A jak sám Gott říká – podpora lidí mu pomáhá se vyléčit a nabrat ztracenou sílu. Tolik dojemných zpráv a komentářů jistě nečekal a lidé jej nepřestávají zasypávat slovy povzbuzení a podpory. Nezbývá tedy než věřit, že Zlatý slavík opět zabojuje a znovu porazí nemoc, která si na něj snaží dělat nároky. A snad jej opět uvidíme na pódiích mezi těmi, na nichž mu tolik záleží – jeho fanoušky.