Domů CVIČENÍ Gynekolog radí: Starý známý cvik, který by měla cvičit každá žena. Zlepšuje...

Gynekolog radí: Starý známý cvik, který by měla cvičit každá žena. Zlepšuje menstruační cyklus a zajišťuje jednodušší a méně bolestivý porod!

Zdravá žena je klíčem ke šťastnému životu. I proto by si měli mladé dívky dávat pozor na to, aby neměly holé kříže, aby byly pánevní orgány v teple a v suchu, aby dodržovaly správné hygienické návyky, či nevedly promiskuitní život. Je tu však ještě jedna věc, o níž ví málo žen. Dámy, dokážete udělat provaz?

Pokud ne, měli byste začít trénovat. Toto cvičení je podle gynekologů velmi užitečné pro zdraví žen. Dnes si o něm proto řekneme více. Kromě toho, na co je dobré, se spolu s námi můžete naučit, jak provaz udělat, aniž byste si ublížili.

Citelné výhody provazu

Schopnost udělat provaz ovlivňuje ženský cyklus, konkrétně reguluje menstruaci. Je dokázáno, že ženy, které se dokáží posadit do šňůry, děťátko jednoduššeji počnou, ale i porodí. A dokonce s menšími bolestmi, než ty, které šňůru udělat neumí a ani se k výchozí pozici nedokáží přiblížit. Během tohoto cvičení se významně zlepšuje prokrvení pánevních orgánů a břišní dutiny. Je to vynikající prevence proti nemocem urogenitálního systému jak u žen, tak u mužů. Kromě toho, schopnost udělat provaz zabraňuje vzniku křečových žil, zlepšuje imunitní systém.

Rozpětí nohou při provazu je opravdu obrovské. Pokud si myslíte, že na takové cviky už nemáte věk, jste na omylu. Provaz je cvičení vhodné jak pro mladé dospívající dívky, tak pro ženy ve středním a vyšším věku. Hlavní je, abyste do pozice provazu nespěchali a nedělali prudké pohyby. Chcete-li získat výsledky, stačí provádět denně jednoduché cvičení, které Vám postupně pomohou dostat tělo a zejména nohy do této naoko náročné pozice.

Cvičením k výsledkům

Pokud chcete začít, nejprve si protáhněte svaly. Výpad s jednou nohou ohnutou při koleni a druhou nataženou dozadu Vám pomůže dostat nohy a pánev do té správné formy. Při cvičení se ujistěte, že cítíte tah v nohách ale i v páteři. Hlavu držte rovně, bradu mírně vysuňte. Napínejte svaly a zhluboka dýchejte. Potom nohy vyměňte.

Další pozice je pokračováním té předešlé. Položte koleno natažené nohy na podložku, druhou nohu pokrčte v koleni a chyťte se za kříže. Ohněte se mírně dozadu a hlavu zakloňte. Dělejte cvičení pomaličku, aby Vás neseklo nebo jste si jinak neublížili. Vydržte v pozici alespoň minutu a potom nohy vyměňte.

Po této pozici se přesuňte opět k první. Jednu nohu natáhněte dozadu a opřete o špičku, druhou ohněte v koleni. Dlaně položte na zem a trup se snažte dostat vedle pokrčené nohy. Tlačte hrudník směrem k podlaze a zhluboka dýchejte. S každým výdechem se snažte dostat níže a níže. Opakujte tutéž pozici s druhou nohou.

V další pozici neměňte rozložení nohou, ale místo rukou se opřete o podložku hrudníkem a bradu opřete na zem. Je to náročnější, ale dá se to. Do polohy jděte pomaličku, s každým výdechem se posouvejte níže a i tělo Vás bude méně bolet.

Poslední pozice je zároveň i výsledná. Pokud se do provazu nedostanete hned napoprvé, nezoufejte. Všechno má svůj čas, v první řadě si musíte protáhnout Vaše tělo a zejména pánev, abyste nohy vůbec dokázali roztáhnout co nejvíce.

Protahujte se každý den a Vaše tělo bude svěžejší, pružnější, zdravější a i Vy se budete cítit lépe!

Kam dál?

Čtyřicítka Vám už klepe na dveře? Pak je pro Vás těchto 10 stravovacích návyků hrozbou!

Věnujte pozornost svým nohám. Mohou vypovědět hodně o Vašem zdraví!

Zpozorovali jste první vrásky? Zde je 17 potravin, které skvěle fungují proti stárnutí tím, že posilují Vaši pleť zevnitř!

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Další články