David Hampl
10 března, 2020

Ráno vstanete do práce a víte, že vás čeká náročný den. Musíte stihnout spoustu věcí a vydělat peníze, abyste mohli zaopatřit svou rodinu. Manželka s malým dítětem je doma a stará se o dům. Vy nosíte domů peníze a jediné, co chcete, je trocha klidu večer po návratu z náročného dne. Ani vás nenapadne, že by to mohlo být jinak, protože na odpočinek máte prostě právo. Ukážeme si příběh rodiny, kde došlo k nepříjemné hádce.

Náročný den

Byl to velmi náročný den, po kterém se muž vrátil unavený domů. Svůj denní úkol splnil a teď si jen chtěl dopřát trochu klidu, pohody, ale hlavně ticha. Netušil ovšem, že právě v tento večer ho rozhodně mít nebude.

Pomůžeš mi prosím?

V tu chvíli za ním přišla jeho mladá manželka s velkou prosbou, zda by jí nemohl pomoci s některými domácími pracemi, resp. s péči o jejich malé dítě. Muž nevěřil vlastním uším a velmi se rozhněval. Řekl jí, že celý den tvrdě pracuje, zatímco ona je v klidu doma a má čas vše pořádně udělat. On po náročném dni rozhodně nemá síly na další práci a péči o dítě. Začali se hádat, což nakonec vyústilo v to, že se žena sebrala a od rodiny odešla. Muž se zničehonic ocitl sám s malý dítětem a nezbývalo mu nic jiného než se o dítě postarat. Po dvou dnech umístil na sociální síť vzkaz v domnění, že si ho žena přečte.

Otevřený dopis

Stálo v něm zhruba toto: „Má milá. Před dvěma dny jsme se pohádali, protože jsem byl z práce velmi unavený a ty jsi po mě chtěla pomoc s domácími pracemi. Rozčílilo mě to, protože je to tvoje práce a moje je vydělávání peněz. Kvůli hádce jsi od nás odešla a nechala jsi mě s dítětem samotného. Stačily ovšem dva dny, abych si uvědomil, že jsi to vůbec neměla snadné. Péče o dítě je nesmírně náročná, natož pak ještě péče o dům. Na odpočinek, jídlo, a dokonce ani sprchu jsem neměl čas. Spánku jsem si taky moc neužil, protože dítě neustále brečelo a já ho musel utěšovat. Teď už vím, proč jsi ode mne chtěla pomoci. Byl jsem hloupý, že jsem tak zareagoval a nyní už vím, že to byla chyba. Jsi celé dny sama doma, bez přátel, což pro tebe musí být velmi těžké. Chtěl bych se ti tedy omluvit a říct ti, jak jsi úžasná matka a žena.“

Dopis je věnován všem rodičům, ale především manželům, kteří si občas neuvědomují, jak náročné to jejich manželky, resp. maminky mají.

Sdílejte článek