„Hej, pomoz mi!“ kejhala husa a klovala přitom do policejního auta. A stalo se!

Co si může pomyslet policista, když se mu dobývá husa do auta? Prvotní šok vystřídalo překvapení. Policista v autě se totiž mylně domníval, že zvířeti jde o žrádlo. Nebylo tomu tak, matka potřebovala zaujmout pozornost, aby zachránila své mládě. Povedlo se, policista rychle pochopil, o co huse jde, mládě zachránil přivoláním pomoci. Šťastná matka pak hrdě odkráčela k vodě. Důkazem je video, které bylo zveřejněné na sociálních sítích.

Obhlídka parkoviště

Policista James Givens každodenně kontroloval parkoviště v blízkosti řeky. V onen den, když dohlížel na zaparkované vozy k jeho autu přišla husa, která začala klovat do boční kapoty. Neskutečně kvákala a dál klovala do laku. Policista se domníval, že se dožaduje potravy, vyhodil proto z auta trochu pečiva. Husa si však kousků nevšímala a dál hlasitě prosila o pomoc a stále na policistu hleděla. Rozhodl se proto jít za ní, husa jej dovedla asi do stometrové vzdálenosti.

Zamotané house v provázku

Tam Givens zjistil, proč byla husa nešťastná a dožadovala se lidské pomoci. V klubíčku bylo schoulené mládě zamotané do provázku od draka nebo balonku. Givens neváhal a vyžádal si pomoc kolegyně, která okamžitě přijela. Cecilia Charron se pustila po příjezdu hned do práce. Nervózní husa policistku po celou dobu sledovala a dávala kejháním najevo, že se o své dítě neskutečně bojí.

Čtěte také: Rodiče nemocné Kate jsou na mizině! Jejich Podnikání skočilo 85 milionovým dluhem! Jsou v insolvenci!

Pomoc jako prvořadý úkol

Policejní oddělení z Cincinnati v Ohiu následně video ze záchrany housete zveřejnilo. „Pomáhat je náš prvořadý úkol.“ Tito policisté jej splnili na sto procent, během chvilky se totiž policistce podařilo dostat mládě ze spárů provázku a pustila jej za maminkou. Huse se viditelně ulevilo, zklidnila se a přestala vydávat srdceryvné skřeky, naopak se přidala k houseti a vydala se s ním k vodě. „Jsem ve službě 24 let, ale tohle se mi ještě nestalo. Sama jsem matkou a jsem ráda, že jsem mohla pomoci zvířecí mámě při záchraně jejího dítěte,“ dodala k události dojatá policistka.

Zdroj: animalchannel.co