Herec Jiří Krampol (85) se uzdravil! Podařilo se mu překonat zápal plic! Domů ho ale nepustí! Čekají na volné místo…

Pětaosmdesátiletý herec Jiří Krampol nedávno překonal zápal plic, avšak ani dva měsíce po vyléčení nedostal povolení k opuštění nemocničního lůžka. Ačkoliv se jeho zdravotní stav výrazně zlepšil a lékaři již vyřešili akutní respirační potíže, Krampol stále nemůže odejít domů.

Důvodem je nedostatek dostupných míst v domech s pečovatelskou službou, kam by mohl herec po propuštění z nemocnice zamířit. Krampol již dávno podal žádost o umístění v takovém zařízení, nicméně stále čeká, až se uvolní potřebné místo. Lékaři ho zatím nechtějí pustit domů, obávají se totiž, že by se mohl po několika dnech vrátit zpět do nemocnice.

Facebook

Herec oceňuje skvělou péči nemocničního personálu

Přestože je Krampol netrpělivý a těší se na soukromí a nezávislost ve vlastním prostředí, oceňuje profesionalitu a vstřícnost zdravotnického personálu, který se o něj stará. „Všichni jsou tu skvělí,“ chválí nezdolný umělec zaměstnance pražské Nemocnice Na Františku.

Čtěte také: Vatová tyčinka s alkoholem vám může zlepšit zdraví. Podívejte se, jak ji použít

Během pobytu v nemocnici dokonce herec zaznamenal pokroky ve svém zotavování. Lékařům a rehabilitačním pracovníkům se podařilo dostat Krampolovy nohy zpět do formy – dokázal provést i dřep, což je důležitý milník na cestě k plné mobilitě.

Vzpomínky na milovanou manželku Hanku

Ačkoliv se Krampol snaží být pozitivní a vděčný za péči, přiznává, že často myslí na svou zesnulou manželku Hanku. Jejich hluboký vztah a vzájemná láska byly pro herce vždy velkou oporou, a proto si nyní Hančinu nepřítomnost výrazně uvědomuje.

Podle Krampolova manažera Pavla Schmiedbergera je právě stesk po zesnulé ženě jedním z hlavních důvodů, proč se herec tak těší na návrat domů. Schmiedberger doufá, že se Krampol brzy dočká volného místa v domě s pečovatelskou službou a opustí nemocnici.

Zápal plic vyléčen, chronické dýchací problémy přetrvávají

Přestože Krampol již překonal akutní zápal plic, který ho do nemocnice původně přivedl, stále se potýká s chronickými problémy s dýcháním. Lékaři musí mít jistotu, že Krampol bude schopný se o sebe postarat sám nebo v prostředí domu s pečovatelskou službou. Nemohou riskovat, že by se po několika dnech musel vrátit zpět do nemocnice, proto jeho propuštění zatím odkládají.

Zdroj: Ahaonline.cz