Hitem letošního léta jsou jemné ženské košile! Proto jsem rukávy na mé košili v polovině přestřihla a všila mezi ně krajku. TOP inspirace, jak být in i během letošní sezóny!

Pokud patříte k těm dámám, které mají doma plnou skříň košil a na toto oblečení nedají dopustit, pak čtete ten správný článek. Košile je jedním z nejuniverzálnějších, nejmódnějších a každému svědčících kousků. Dá se tvarovat a nosit na různé způsoby a styly. Dnes Vám ukážeme, jak si doma můžete vyrobit novou košili ze starého, ale přece oblíbeného kousku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nikdy nevyjdou z módy a do konce světa budou vycházet na světlo světa další a další způsoby, jak je nosit. Košile z Vás umí udělat elegantní dámu, ale umí být i drsná, rebelská či frajerská. Nosí ji muži i ženy a ani jedno pohlaví na ni nedá dopustit. Volná, obepínající, cudná, ale také provokující. Toto všechno a ještě mnohem víc bychom věděli popsat o košilích a jejich komplexním využití. Pokud jste však fanynka handmade výrobků a ráda si něco uděláte i sama, pak se podívejte, jak jednoduše si víte předělat starší košili na nový, do očí bijící, trendový kousek. Stačí jehla, nit, trochu fantazie, sem tam nějaká krajka, žiletka, či gumička. Tyto nápady Vás zaručeně dostanou.

10 módních tipů jak předělat košili

Takový nádherný model dostanete způsobem, který je až legrační. Jednoduše odstřihněte z košile rukávy v místě, kde má začínat krajková aplikace, a potom je opatrně a důkladně přišijte zpět. Z již odstřiženého rukávu stříhejte v závěru jen tolik, aby Vám po přišití ke krajce byla délka akorát.

Tato žena přešila manželovu košili na šaty pro dcerku. Košili jednoduše odstřihla na takovou šířku, aby mladé dámě šátky seděli, do oblasti pasu všila elastický předěl a sukýnku nechala na původní šířce. Perfektní!

Přesně během letošní sezóny letí podobné kousky a už nyní je najdete tyčící se na figurínách v každé výkladní skříni s oblečením. A přitom udělat si ho doma je tak jednoduché! Odstřihněte vrchní díl a pod lem zašijte gumičku. Hotovo!

I takové jednoduché šaty se dají přešít na nápaditější kousek. V tomto případě je na místě jen fantazie a šikovné ruce.

Během uplynulých let byly v módě zejména oversize věci, dnes jejich hvězda sice nepohasne, ale populárnější jsou krátké a širší košilky, trička, topy. Podívejte se, jak jednoduše si umíte takovou věcičku předělat ze starší obyčejné košile. Zužte šířku ramen, zkraťte rukávy a délku a vystřihněte výstřih podle Vašich představ. Tato košile je předělaná tak, že má knoflíčky na zádech, ale jestli si je tak dáte i Vy, je už jen na Vás. Každopádně majitelce a výrobci tleskáme!

Opět jednoduchý příklad, jak z delší košile udělat hezké, letní, vzdušné a elegantní šaty do města, či na volný čas.

Prostopášné šaty vhodné na letní dovolenou si vyrobíte jen sestřižením vrchní části košile, zašitím gumičky nahoru a do oblasti pasu a případným dozdobením nařasenou zbylou látkou navrch. Vyjdou levněji než z obchodu a tentýž kousek nebude mít nikdo jiný!

Kreativní maminka se rozhodla pro svou dceru ušít šaty. Podívejte, jakým bizarním způsobem. No výsledek je rozhodně úchvatný.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]A další příklad, jak využít starší košili podobně – nejlépe na dětské šatičky.

Takové kousky sice vídáte hlavně na předváděcích molech a nenajdeme je tak snadno ani v běžně dostupných obchodech. No faktem zůstává, že kdo se nebojí a je tak trochu extrovert, může si to na sebe klidně hodit. Přinejmenším zaujme kolemjdoucí.

Proč neporozmýšlet i o letní sukni?