Hnojivo z jedné přísady a nemožné se stane skutečností: Stačí 1x za měsíc a muškáty i pelargonie kvetou od jara do prvních mrazů – celé okolí mě prosí o pomoc při pěstování

Máte rádi pěstování květin a rádi byste si je užívali po celý rok? U mnohých to bohužel nejde, protože rostou jenom v sezoně. Pokud byste ovšem opravdu chtěli rostlinku, která vám může růst a kvést od jara až do pozdního podzimu, pak muškáty jsou tou pravou volbou. Samozřejmě je nutné o ně správně pečovat, ale to nebude problém budete-li se řídit touto jednoduchou radou. Možná budete překvapeni, ale muškátům stačí jen dvě složky Právě ty zajistí, že vám budou kvést po velkou část roku. Možná potom zvítězíte i v nějaké té květinové soutěži. Tak rychle, ať nic nepromeškáte.

Reklama

Praktické hnojení

Dnes pro vás máme speciální hnojivo, které si v klidu připravíte v pohodlí domova. Muškáty po něm budou kvést bez přestávky téměř po celý rok. Nemusíte kupovat žádné drahé chemické přípravky nebo utrácet velké peníze za nové muškáty. Zkuste jednoduchou metodu, která se skládá jen ze dvou hlavních složek a obyčejné dešťové vody. Není nic snadnějšího než to vyzkoušet toto skvělé hnojivo připravit přímo u vás doma. Nebude vás to stát téměř nic, jen trochu času.

Reklama

Dvě přísady a voda

Možná si říkáte, že nic takového neexistuje, ale opak je pravdou. Jakmile tento jednoduchý recept na dlouho rostoucí muškáty vyzkoušíte, už se ho nikdy nebudete chtít vzdát. K přípravě skvělého domácího hnojiva na muškáty si připravte: jodisol, 1 ml peroxidu vodíku a obyčejnou dešťovou vodu. Peroxid a jód seženete v každé lékárně nebo drogerii. Dešťovou vodu hledejte v kyblíku na zahradě nebo balkonu. Postup je jednoduchý.

Hnojte jednou měsíčně

Vezměte si obyčejnou láhev nebo větší nádobu. Napusťte do ní dostatek dešťové vody a nechte v ní rozpustit obě složky. Pořádně je promíchejte, abyste vytvořili roztok. Následně si vezměte obyčejné kapátko a nastříkejte několik dávek (50 ml) přímo ke kořenům. Bohatě bude stačit, když budete hnojit jednou za měsíc. Více hnojení by mělo opačný efekt a muškát by mohl uhynout. Stejně tak nepoužívejte jiné hnojivo s obsahem jódu.

Reklama