Hodil zápalku do šálku kávy. Nejprve jsme nechápali proč, a od té doby to aplikujeme v létě skoro každý den!

Napadlo by vás někdy, že nepříjemného letního hmyzu se zbavíte úplně snadno, aniž byste museli používat drahé chemické rušiče a zabíječe? Úplně bohatě vám k tomu postačí tři nástroje, které ani nemusíte kupovat, neboť vše máte doma a stále to používáte. Zpříjemníte si tak krásný letní večer a zbavíte se otravného hmyzu, který vyhledává jakoukoliv příležitost, aby nás mohl obtěžovat. Tato jedinečná metoda je oblíbená na mnoha místech, ale především na farmách nebo zahradách, kde lidé sedávají dlouho venku.

Otravný hmyz

Jistě znáte krásné letní večery, kdy s přáteli sedíte na zahradě, na balkoně nebo jen tak v pokoji u otevřeného okna. Povídáte si, a v jednu chvíli vás začne otravovat hmyz. Komáři, mouchy a další havěť. Ne, že by je člověk chtěl hned zabíjet, ale v tu chvíli vás prostě obtěžují. Toužíte jen po tom, aby z místa odletěly a vy měli klid. Do okna si můžete dát síťku, ale co dělat, když sedíte na zahradě? Stačí použít jednoduchý trik.

Trik na letní večery

Jde o univerzální trik, na který budete potřebovat jednoduché nástroje. V první řadě si udělejte kávu podle tureckého způsobu. Až ji budete mít vypitou, sedlinu, resp. lógr, nevyhazujte, ale přesypte ho do prázdné a čisté plechovky, například od barvy nebo piva. Bude lepší, když tam nasypete sedlin několik, aby to mělo patřičný účinek.

Čtěte také: 5 potravin, které byste nikdy neměli před vařením umývat a 5 potravin, které naprosto vždy. Toto by měl znát každý!

Ochranný štít

Poslední krok ke nejzajímavější. Stačí vzít obyčejné zápalky, jednu zápalku zapálit a vhodit ji do plechovky s kávovou sedlinou. Výrazná vůně kávové sedliny, která začne z plechovky vycházet, se postará o to, že se vaší blízkosti žádný nepříjemný a otravný hmyz nebude vyskytovat. Jednoduše jim to nebude vonět a odletí. Bude-li vás venku sedět více, můžete si kolem vás udělat z těchto plechovek ochranný kruh. Za dveřmi je zatím jaro, ale léto je tu cobydup, tak rychle pro plechovky, kávu a zápalky.