Holčička poprvé řekla adoptivnímu otci „tati“ a dojala internet

Sociální média již nějakou dobu zaplňuje video malé, roztomilé holčičky, která vítá svého otce po návratu z práce. Na první pohled jde o běžné, rozkošné video rodiny. Pravda je ale mnohem krásnější, než se na první pohled může zdát. Malá holčička je totiž adoptovaná a v den své oficiální adopce řekne poprvé adoptivnímu otci „tati“.

Nádherný okamžik pro rodinu

Mnoho rodin s malými dětmi zná ten okamžik během dne. Táta se vrací z práce a děti mu nadšeně běží naproti. Chtějí ho obejmout a říct mu, co všechno během dne dělaly a jak se měly. V tomto videu je ještě něco navíc. Holčička je nadšená, když k domu přijíždí jejich auto. Ví, že se táta vrací z práce a bude s nimi zase doma. Po tom touží každé dítě.

Zde je to trochu jiné. Holčička stojí na verandě a netrpělivě očekává jeho příchod. Jakmile ho uvidí, řekne „tati“. Pro hodně lidí je to normální, ale pro tuto rodinu jde o výjimečný okamžik. Malá holčička totiž není jejich biologická dcera. Rodina ji adoptovala a tento dojemný okamžik byl přelomem v jejich životě. Jakmile její adoptivní otec přijde, ihned ji obejme a nemůže uvěřit tomu, že mu řekla „tati“.

Čtěte také: Muž si udělal test DNA a zjistil, že syn není jeho!

Adopce je způsob, jak poskytnout nový domov

Tato malá holčička měla velké štěstí. Dostala se do rodiny, která ji velmi miluje a vždy ji bude brát jako vlastní dceru. Bohužel ne každé dítě má tohle štěstí. Mnoho rodin se rozhodne pro adopci, protože chtějí doplnit svou rodinu o další dítě. Obzvlášť, když nemohou mít vlastní děti. Proces je to velmi dlouhý a náročný, ale na konci získáte to nejcennější v životě.

Adopce má mnoho výhod oproti pěstounské péči. V případě adopce se dítě stává doopravdy (oficiálně) součástí rodiny. Po celém světě je mnoho dětí, které se dostaly z nevyhovující rodiny a čekají na nové rodiče, kteří se jich ujmou. Proces adopce vyžaduje hodně trpělivosti a na dítě můžete čekat i celé roky. Nakonec si domů jistě odvedete malého člověka, který potřebuje vaši pomoc a lásku. A nakonec od něj také uslyšíte „tati“ nebo „mami“.

Zdroj: megasvet.si