Horor v domově pro seniory, stará paní se namísto péče dočkala úderů pěstmi i znásilnění!

Staří lidé jsou zranitelní vlivem svého věku a nemohoucnosti, trápí je fyzické obtíže, horší mobilita a ztrácí paměť. I přesto ale touží po lásce, laskavosti a pozornosti. Tak tomu bylo i u Minnie Grahamové, která ve svých 97 letech trpěla těžkou demencí a byla zcela odkázaná na pomoc okolí. Dokud byla možnost, aby zůstala s rodinou, pro kterou tolik za svůj život udělala, starali se o ni střídavě členové jejího klanu. Vzhledem k těžké demenci a naprosté ztrátě hybnosti však domácí péče již nebyla možná a Minnie se přestěhovala do domova s pečovatelskou službou. Namísto krásného zbytku života tam ale zažila peklo! Kam až jsou lidé schopni zajít? To vše zaznamenala její vnučka na skrytou kameru.

Z usměvavé dámy troska

Minnie byla vitální, milá a dobrosrdečná dáma, která celý život myslela na ostatní. Starala se pečlivě o rodinu a vychovala děti. Na sklonku života však začala trpět demencí, která se rychle zhoršovala a nebyla schopná chůze ani jiného pohybu. Péče v domácím prostředí již nebyla možná, proto rodina vybrala dům s pečovatelskou službou, kam Minnie přijali. Už po pár dnech se z usměvavé staré ženy stala troska se smutně vyhlížejícíma očima. Proč? Rodina se snažila najít odpovědi.

Modřiny a nepochopitelné úrazy

Další události na sebe nenechaly dlouho čekat. Při návštěvách Minnie nemluvila, jen ležela a na těle se jí začaly objevovat různé modřiny a škrábance. Rodina, především vnučka Shirley Ballardová, se snažila dostat z ošetřovatelů odpovědi, proč je babička v tak zuboženém stavu. „Vypadává z invalidního vozíku, proto je potlučená,“ zněla odpověď. To se však Shirley nezdálo, protože doma k takovým nehodám nedocházelo. Rozhodla se proto zjistit pravdu pomocí skryté kamery, kterou vložila do stolních hodin a namířila na babičku. To, co natočila, však otřáslo všemi.

Slovní týrání, bití i znásilňování

Jak jen může někdo ublížit bezbranné seniorce? Kamera natočila scény jako z hororu. Minnie zažívala doslova teror. Ošetřovatelé se neštítili slovních urážek, bití pěstmi ani znásilňování. Veškerou dokumentaci poskytla rodina Minnie policii, která dotyčné násilníky okamžitě zatkla a obvinila z týrání svěřené osoby. Podle policie nejsou tyto činy na seniorech ojedinělé. Vyšetřovatelům dává za pravdu i zpráva Světové zdravotnické organizace za rok 2018, podle které je 1 z 10 lidí starších 65 let týrán, ale číslo může být ještě vyšší, protože oběti tyto činy ze strachu nebo pro naprosté bezmoc nehlásí.