David Hampl
25 června, 2019

Šokující počet případů krutosti na zvířatech, které jsou hlášeny každý den, je jen špičkou ledovce, většina případů se nikde neuvádí. Na rozdíl od násilných trestných činů proti lidem nejsou případy týrání zvířat tolik medializovány, takže je obtížné spočítat, jak běžné jsou. Můžeme však použít informace, které jsou k dispozici, abychom se pokusili porozumět případům zneužívání a předcházet jim.

Kdo týrá zvířata?

Krutost a zanedbávání překračují všechny sociální a ekonomické hranice a mediální zprávy naznačují, že týrání zvířat je běžné ve venkovských i městských oblastech. Úmyslná krutost vůči zvířatům silně souvisí s jinými trestnými činy, včetně násilí na lidech. Vážné týrání zvířat je často indikátorem to, že daný člověk potřebuje sociální nebo psychiatrickou pomoc. Průzkumy naznačují, že ti, kteří úmyslně týrají zvířata, jsou převážně muži mladší 30 let

Nejčastější oběti

Zvířata, jejichž zneužívání je nejčastěji hlášeno, jsou psi, kočky, koně a hospodářská zvířata. Případy týrání zvířat jsou po celém světě, nicméně se nevyhýbají ani České republice. V současné době hýbe světem případ jednoho Američana, který vyhodil jezevčíka z auta. Důvod proč to udělal je opravdu zvláštní. Psa našel pod svým autem a tak mu omotal nohy elektrickou páskou a za jízdy ho vyhodil z okna svého auta. Našel ho, zhruba po 12 hodinách policista a pána, který mu toto zvěrstvo způsobil, poslal za mříže. Jezevčík byl silně podchlazený a v ne příliš dobrém stavu. Nicméně vše skončilo dobře a ztracený pejsek skončil u své původní majitelky. Nicméně důvod je zvláštní. Tyran, který psa vyhodil, si myslel, že mu ho někdo nastrčil úmyslně a že má pes na sobě kameru, která ho měla sledovat.

Lidé, kteří týrají zvířata, mají problém především sami se sebou

Je to v podstatě to samé, jako když se setkáte s arogantním člověkem. Takový člověk je zlý i na lidi, úplně stejně jako na zvířata. Především se jedná o chování, které není přirozené, a lidé s tímto chováním se snaží svému okolí něco naznačit.

  • Nízké sebevědomí
  • Pocit, že má tyran moc
  • Často ničeho v životě nedosáhl

Nízké sebevědomí zapříčiňuje to, že dotyčný se chová násilnicky. A to zejména vůči zvířatům, která jsou často bezbranná. V lidské podobě se pak člověk může násilnicky chovat vůči ženám, nad kterými má nadvládu. Tito lidé si kompenzují pocit, že nikdy ničeho nedosáhli. Když se setkáte člověkem, který je vůči vám arogantní, je to pouze a jen jeho problém, ne váš. Má potřebu si něco dokázat a myslí si, že jste slabší než on sám. O tom to celé je a stejně to platí i v případě týrání zvířete, nicméně ty v hodně případech dopadají opravdu hodně špatně. Nenechte si zkazit život lidmi, kteří by se spíše měli obrátit na lékaře, který jim v psychických problémech pomůže. Dívejte se kolem sebe, třeba se povede někoho zachránit i vám.

Sdílejte článek